Türkiye'de üretilen Honda Civic Sedan'ların yarısı yurtdışı yolcusu...
10. jenerasyon yeni Honda Civic Sedan üretim ve satışının ikinci etabı da başladı. Yerli Honda Civic Sedan dünya yollarında. Yeni Honda Civic Sedan otomobiller Körfez ülkelerindeki tüketicilerle buluşmak üzere gemiye yüklendi.

Yerli Civic Sedan dünya yollarında

20 yıla yakındır Türkiye’de üretilen Honda Civic Sedan’ın 10’uncu neslinin ihracatına başlandı. Planlama doğrultusunda Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika ve Avrupa’ya ihraç edilecek olan Yeni Honda Civic Sedan Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’a ulaştırılmak üzere gemiye bindirildi. Bu pazarlarda da büyük ilgi gören model, alınan ilave adetlerle ihraç edilmeye devam edecek.

Türkiye fiyatı 76 bin liradan başlıyor

Honda Türkiye’nin 123 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiği proje neticesinde üretimine 16 Eylül’de başlanan Civic Sedan, 8 Ekim 2016 tarihinde 75 bin 740 TL’den başlayan fiyatla bayilerdeki yerini almıştı.

Üretildiği platform nedeniyle Honda’nın global ve Avrupa pazarındaki en önemli modeli olan otomobil, 10’uncu neslinde de tasarımdan teknolojisine tamamen yenilenerek, yollara çıktı.

Yeni Honda Civic Sedan motor ve donanımları

Honda Civic HB
Honda Civic HB

Önceki nesil ile kıyaslandığında daha geniş, daha uzun ve daha alçak olan yeni Civic Sedan kısa ön ve arka aks uzantılarıyla sportif bir duruş sergilerken gergin hatlar yüksek aerodinamik verimliliği destekliyor.

Sert hatlara sahip agresif ön ifadesi, şişkin ve belirgin çamurluk kuşakları ve köşeli tasarıma sahip hava girişleri yeni Honda Civic Sedan ’ın sportif karakterine vurgu yapıyor.

Ayrıca hafif yapı, rijit gövde, düşük ağırlık merkezi ve gelişmiş bir süspansiyon sistemi ile oldukça keyifli ve eğlenceli bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Honda Civic Foto Galeri

 

Tamamen yeni iç mekan yalın, son derece düzenli bir mimari, yeni teknolojiler ve üst seviye kaliteli malzemelerle buluştu. Alçak oturma pozisyonu sürücüye daha sportif bir his sağlarken aynı zamanda otomobille daha iyi bir bağ kurmaya yardımcı oluyor. yeni-honda-civic-sedan-multimedya-ekrani

Bilgi ve eğlence sistemi Honda Connect’in ikinci nesli, yolculukları keyfe dönüştürmek için Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunuyor.

1,6 litre i-VTEC motor, yeni Civic Sedan’da 6 ileri manuel ve geliştirilmiş yeni CVT şanzıman seçenekleriyle birlikte sunuluyor.

Civic Sedan’ın motoru 6500 devirde 125 PS gücü üretiyor ve 4300 devirde 152 Nm tork sağlıyor.

Aynı motor üzerinde, özellikle Türkiye pazarı için özel geliştirilen LPG sistemine sahip Civic Sedan Eco, otogaz dönüşümü için özel olarak geliştirilen 1.6 lt’lik motoru ile benzinli bir otomobilin sunduğu performans ve uzun ömürlülüğü, yakıt ekonomisi ve düşük emisyon değerleriyle birleştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz