Yerli 4×4 Almanya’da tanıtılacak

 

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Hisarlar Grup tarafından üretilen, Türkiye'nin tek yerli 4×4 arazi aracı TURKAR, Almanya’da görücüye çıkıyor. TURKAR 4×4’ün iki yeni üst yapılı aracı, Almanya’nın Münih kentinde 15-21 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Bauma Uluslararası İnşaat Makineleri, İnşaat Malzemesi Makineleri, İnşaat Araçları ve Madencilik Makineleri İhtisas Fuarı’nda tanıtılacak.

Hisarlar CEO’su Zafer Türker, dünyanın farklı bölgelerinden binlerce profesyonelin ziyaret edeceği fuarın, ‘engel tanımayan Anadolu Dağ Keçisi’ olarak tanımlanan TURKAR 4×4’ün ihracat alanın genişletmesi açısından önem taşıdığını söyledi ve TURKAR 4×4 modelleri ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Her tür arazi ve iklim koşullarında hizmet vermek üzere tasarlanan araçlardan teleskobik platformlu aracımıza ORUMA adını verdik. Çalışma yüksekliği 14 metre olan TURKAR ORUMA’nın taşıma kapasitesi ise 200 kilogram. Diğer aracımız olan Servis Aracı ise hidrolik hava kompresörü ile 8 bar/110 litre hava tankına, 30 litre havalı gres pompasına ve 60 litre ince yap pompasına sahip bulunuyor. Ayrıca lastik hava şişirme makarası, 150 mm mengene ve çalışma masası, çalışma aydınlatmaları ve hava çıkış jakları da aracın diğer  özellikleri olarak öne çıkıyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz