Yenilenen XC60’la güvenlikte devrim

9 yıl önce piyasaya sunulan ve 1 milyon adet satışla Avrupa’nın en çok satan orta boy SUV’u unvanına sahip XC60, yenilendi.

Volvo’nun XC90 ile başlayan yeni tasarım çizgisini üzerinde taşıyan ve daha kaslı görünüme kavuşan XC60’ın ön satışlarına 3’üncü çeyrekte başlanacak. İlk teslimatlar 4’üncü çeyreği bulacak.

Haziran ayı içinde fiyatları duyurulacak yeni XC60 Türkiye’de ilk aşamada 190 beygir gücünde D4 AWD motor seçenekleriyle satışa sunulacak.

Araçta 2 çekişli sistemden vazgeçen marka artık tüm XC60’ları 4 çeker olarak üretecek. Bunu da minimum maliyet ile müşterisine yansıtacak.

Tamamen yeni teknolojilerle donatılan XC60, bugüne kadar üretilmiş en güvenli otomobillerden biri olacak.

XC60’da Volvo Cars’ın yeni dönem teknolojileri arasında yer alan ve otomobiller, yayalar, büyük hayvanlarla olan çarpışmaları engellemeye yardımcı olan City Safety sistemine 3 yeni özellik eklendi. Bunlardan ilki; direksiyon yardım (Steer Assist) özelliği. Sürücünün olası bir çarpışmadan kaçabilmesi için otomatik olarak direksiyon da yardımcı olacak.

Yeni XC60’ın güvenlik donanımları yüksek seviyede.

Direksiyon desteği, 50-100 km/h hızlar arasında aktif hale geliyor. Volvo Cars, City Safety’e ayrıca Karşı Şerit İhlali Önleme Sistemi olarak adlandırılan ve karşı şeritten gelen araçlarla çarpışmayı önlemede sürücüye yardımcı olan bir sistem daha ekledi. Sistem, farkında olmadan şeridinden çıkan sürücüyü uyarıyor. Ona otomatik direksiyon yardımı sağlıyor. İlk kez Yeni XC60’da kullanılan bu sistem, 60-140 km/h hız aralığında aktif olarak çalışıyor.

Volvo Cars’ın opsiyonel olarak sunduğu Kör Nokta Bilgi Sistemi de direksiyon yardım fonksiyonunun eklenmesiyle güncellendi. Sistem, kör noktada bir araç olduğu zaman direksiyon yardımıyla otomobili tekrar şeridine geri döndürüyor ve tehlikeden uzaklaştırarak çarpışmayı engelliyor.

Araca özel sadakat programı

Volvo Car Turkey’in ilk Türk Genel Müdürü Sabri Sözen, markanın global stratejisini Türkiye’ye adapte ederek yeni model ve satış sonrası ataklarıyla büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Sözen, markanın vergi avantajlı dizel otomatik modellerinin minimuma inmesine rağmen orta ve uzun dönemde Türkiye’nin yine 10 binli satış hedeflerini yakalayacağını dile getirdi.

Kişi yerine “araca” özel sadakat programlarını devreye alacaklarını, bunların satışa da yansıyacağını kaydeden Sözen, şöyle devam etti: “Yeni model tasarım yenilikleri kadar Volvo Benimle kapsamında satış sonrası müşteri memnuniyeti konusunda da atılımlar yapan markamız yeni sadakat programı ile otomobil severlerle buluşacak. Tüm Volvo otomobil sahipleri/kullanıcılarına özel olarak tasarlanan ayrıcalıklarla, onlara hayatın her anını doya doya yaşatmayı hedefleyen Volvo Car Prime bir mobil uygulama olarak akıllı telefonlara indirilebilecek.

Volvo kullanıcıları bütün bu ayrıcalıklara Volvo Car Prime uygulaması ile cep telefonlarından çok rahat bir şekilde ulaşılabilip haberdar olacak. Volvo Car Prime uygulaması ile birlikte kullanıcılarımız sadece ilgi alanlarına, hayat tarzlarına, zevklerine uygun ayrıcalıklara değil aynı zamanda Volvo’larına ve ihtiyaçlarına uygun servis ve satış noktalarında da ayrıcalıklara sahip olabilecek.

Bu ayrıcalıklar arasında bakımlarda yüzde 10, aşınma parçalarında yüzde 15 indirim, 1 yıl boyunca Volvo Car Asistans vasıtası ile yol yardımı ve çekici hizmeti, yeni araç alımlarında sadakat indirimleri gibi birçok farklı ayrıcalıklar yer alıyor.”
Sabri Sözen, bu yıl XC&0’ın desteğiyle 4 bin 200 adetlik satışa ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz