Yenilenen Nissan Note, yeni teknoloji ve ekonomik motorlarla piyasaya çıktı

Nissan Note

 

Japon markanın İngiltere’de üretip, Avrupa’da satışa çıkardığı yeni Note modeli Türkiye’de de piyasaya sunuldu. Geçen hafta Antalya'da gercçekleşen b.asın ve bayi tanıtımları sonrasında satılmaya başlanan yeni nesil Note, yıl sonuna kadar 1500, yıl bazında ise 4 bin adetlik satış hedefine sahip. Note, bu hedeflerini yeni ekonomik motorları ve yeni nesil güvenlik teknolojilariyle yakalamayı planlıyor.

 

İşte yeni nesil Note'a dair tüm detaylar

Yeni Note, yeni tasarımı, yeni teknolojileri ve yeni motor ailesi ile dikkat çekmeye aday.

 

Nissan'ın düşük ağırlıktaki V platformu üzerine inşa edilen yeni Note, sportif ve atik bir görünüm için uzun aks mesafesini tercih etmiş. Aracın yan tarafı, güçlü bir dinamizm katan "Squash Çizgisi" ile ayırt edilebiliyor. 

 

 

Yeni Note, yeni motorlar

Yeni nesil Note .12 litrelik benzinli ve 1.5 ligtrelik dizel motor seçenekleriyle satışa çıktı. Önümüzdeki yımın nisan ayında 1.2 litrelik yeni SC  (Supercharge) motor da hem manuel hem de otomotik şanzıman seçenekleriyle satışa çıkacak.

 

1.2 lt benzinli motoru 80 beygir gücünde 3 silindirli olan Yeni Nissan Note'un, 1.5 litrelik turbo dizel motor seçeneği ise 90 beygir gücünde. Baz versiyondan itibaren standart olan yeni Eco Sürüş Modu sayesinde motor özelliklerini ayarlayarak en iyi yakıt ekonomisini elde etmeye yardımcı oluyor. Yeni Nissan Note'un yeni modellerinde start / stop sistemi standart olarak sunuluyor.

 

Yeni Note'da dijital pilot var 

Yeni Nissan Note, B MPV segmentinde gelişmiş teknolojileri de sunan modeller arasına katılıyor. Bu teknolojiler arasında, geri gidiş ve paralel park etme stresini ortadan kaldıran yenilikçi bir sistem olan, Nissan'ın gelişmiş Çevre Görüş Sistemi (AVM) yer alıyor. Dört ayrı kamera kullanan ve gösterge paneline monte edilen 5.8 inçlik ekran, yeni Nissan Note'un üstten görünümünü gösterirken, manevraları önemli ölçüde kolaylaştırarak sürücünün çevreyle bağlantılı olarak aracın konumunu görsel olarak algılamasına yardımcı oluyor.

 

Ayrıca yeni Nissan Note; Çevre Görüş Sistemi'ne ek olarak, üç adet gelişmiş emniyet sisteminden oluşan Nissan Güvenlik Kalkanı paketi eklenen ilk model oldu. 

 

Kör Nokta Uyarısı

Yeni Nissan Note'un her iki yanındaki gizli kör noktalarda bulunan araçları tespit etmek üzere, geniş açılı arka AVM kamerasını kullanıyor. Her iki kör noktadan birinde bir aracın tespit edilmesi halinde, yan ayna üzerinde uyarı ışığı yanıyor. 

 

Şeritten Ayrılma Uyarısı

Arka kamerasını kullanarak aracın şeritten yavaş yavaş çıkmaya başlaması durumunu tespit ediyor. 

 

Hareketli Nesne Algılama

Çevre Görüş Sistemi'nin özellikleri üzerine inşa edilen bu yeni işlev, geri gidişlerde otomobilin yoluna çıkabilecek olan nesneleri tespit etmeye yardımcı oluyor. Sıradan park yardımcıları sürücüyü yolda bir nesne olması halinde uyarırken, Hareketli Nesne Algılama sistemi ise geri giden Note'a doğru yürüyen bir çocuk gibi aracın arkasında hareket eden nesneler veya kişiler olması halinde sesli ve görsel bir uyarı veriyor. Bagaj kapağına monte edilmiş olan ve dışbükey lense sahip olan geniş açılı arka kamera, aracın arkası için 180 dereceyi aşan bir görüş alanı sunuyor. Kameradan elde edilen görüntülerse, 5.8 inçlik Nissan Connect ekranında görüntüleniyor.

 

Hem dörtlü kamera sistemi hem de Güvenlik Kalkanı, Yeni Nissan Note'un 5.8 inçlik dokunmatik ekrana sahip olan, gelişmiş Nissan Connect Multimedya Sistemi, uydu navigasyonu, Bluetooth ve ses sistemi içerisine dahil edildi. Arka kapılar iniş ve binişi kolaylaştırmak için 85 derece açılan kapılara sahip.

 

Yeni Nissan Note, 41 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

Yeni nissan note fiyat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz