Yenilenen Captiva Türkiye yollarına çıktı. İşte detaylar

 

 

Chevrolet'nin SUV sınıfındaki çok satan temsilycisi Captiva artık anahtarsız kapı açma/kilitleme ve motor çalıştırma sistemi standart olarak satılmaya başlandı.

Yenilenen Captiva'da Türkiye pazarı için özel olarak kullanılmaya devam eden 2.0 lt Dizel 163 beygir gücündeki motorun devam ediyor.

Yeni Captiva’da arka stoplardaki yeni LED aydınlatma grubu, yeni tasarımlı krom çift egzos çıkışı ve yeni tampon modeli, aracın arka ve ön bölümlerindeki değişiklikler olarak göze çarpıyor. 

Anahtarsız kapı açma/kilitleme ve motor çalıştırma sistemi, yeni döşeme stilleri, yenilenmiş gösterge paneli, lastik hava kontrol ve çift yönlü elektronik iklim kontrollü klima sistemi de yeni Captiva’da standart özellikler arasında yer alıyor.

EuroNCap’den 5 yıldızlı yeni Captiva’nın şasisi aracın dinamiğini artırmak, virajlarda daha etkin dönüşler sağlamaya yönelik olarak yeniden tasarlanmış. Artık Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), Çekiş Kontrolü Sistemi (TCS) ve Fren Destek Sistemi (BAS) tüm versiyonlarda standart oldu.

Elektronik olarak kontrol edilen hıza duyarlı direksiyon ise daha etkili yönlendirmeye olanak veriyor ve sürücünün direksiyonu çevirirken çok fazla efor sarf etmesini gerektirmiyor. Chevrolet Captiva’larda ilk kez kullanılan Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) özelliği de fren pedalından ayak çekildikten sonra yüzde 3 eğimi aşan her yol koşulunda 1.5 saniye boyunca aracı sabit tutuyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz