Yeniden yorumu lüks bir kompakt otomobil fiyatını buluyor

0

 

 

Alman modifiye firması Ferrari 458'i yorumladı

 

MANSORY’nin yeni 458 Spider yorumu Monaco Edition, Penta Oto ile Türkiye’ye geldi.

İtalyan Ferrari 599 GTB Fiorano ve Alman Mercedes-Benz SLR Mc Laren için gerçekleştirdiği çok özel modifikasyonlarıyla dikkati çeken Alman MANSORY şimdi de 458 Spider'a el attı.

Ferrari’nin yeniden tasarlanan burun yapısı optimize edilmiş hava girişleri sayesinde ön radyatör için gelişmiş bir havalandırma olanağı yaratılmış. Mansory’nin yorumladığı ön kaput ile agresif görünüm güçlendirilirken, aracın sahip olduğu doğal Formula yarış otomobili dürtüsü daha da arttırılmış. Araca yeni tasarlanmış yan marşpiyeller de eklenmiş. Bu yeni marşpiyeller, akslar arası hava akışının sağlanmasının yanı sıra entegre kanalları sayesinde motor için ilave bir havalandırma beslemesi oluşturuyor. Arka tampon altına yerleştirilen difüzör, aracın yüksek hızlarda stabilizesini geliştirmekte ve arka aksın üzerinde yer alan arka kanatlar ile birlikte yol tutuşunu arttırma amacı taşıyor. Mansory’inin kendi otoklav hattında ısıtarak şekillendirdiği tüm bu karbon komponentler sayesinde Monaco Edition, standart Ferrari 458 Spider’a göre 60 kg daha hafiflemiş. 

 

Mansory Convertible optimize edilmiş motor performans yönetimi, spor hava filtresi ve spor egzoz sistemi sayesinde sadece motor performansı değil hızlanma sürelerinde de çok önemli gelişmeler elde edilmiş. Sekiz silindirli motorun 590 hp’lik gücü ve 560NM’lik torku sayesinde Mansory Monaco Edition 0’dan 100km/saat hıza bir nefes süresinde, sadece 3,2sn’de ulaşıyor. Mühendislerinin tekrar yorumladıkları Mansory 458 Spider’ın son sürati ise fabrika değerlerini aşıp 330km/saat’e ulaşıyor.

 

Aracın motor gücünü 590HP’ye arttıran performans paketinin maliyeti yaklaşık 19 bin Euro’yu buluyor. 458 Spider’ı tamamıyla kendinize özel donatmak isterseniz ise içerisinde ön tampon, ön panjur, arka tampon, yan çamurluklar, yan marşpiyeller, arka bagaj spoyleri, arka cam spoyleri ile özel egzoz sistemi bulunan yeni body kit’in maliyeti yaklaşık 39 bin Euro’ya kadar yükseliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here