Yeni yüzüyle Paris’e geliyor

Yeni nesil Hyundai i30 ile birlikte, marka adına yeni bir dönemin açılışı da yapılıyor. Üçüncü nesil i30, yeni ızgarası ve tamamen yenilenen tasarımıyla Hyundai’nin yeni tasarım anlayışını ortaya koyuyor.

Mevcut donanımların üzerine eklenen teknolojik yeniliklerle çağa ayak uyduran Yeni i30, aktif güvenlik paketleriyle iddiasını artırıyor. Yeni i30’da Acil Fren Sistemi, Akıllı Hız Sabitleyici, Aktif Şerit Takip Sistemi, rücü Dikkat Uyarı Sistemi ve Kör Nokta Algılama Sistemi gibi güvenlik donanımları yer alıyor.

i30’da telefonların işlevselliğini geliştirmek için şarj imkanı da sunan Apple CarPlay, Android Auto ve kablosuz bağlantı özellikleri ile teknoloji yenilikleri sunuluyor.

Yeni i30 ikisi benzinli biri dizel toplamda üç farklı motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. Üç silindirli, 998 cc hacme sahip 1.0 T-GDI motor, 120 beygir güç üretirken 171 Nm de maksimum tork değeri sunuyor. Bu motor sadece 6 ileri manuel şanzımanla kombine ediliyor. 1.4 litrelik benzinli T-GDI ünite ise 6000 devirde 140 beygir güç üretiyor ve tork değeri ise 1500 devirden itibaren 242 Nm. Bu yeni ünite ise 6 ileri manuel veya 7 ileri DCT ile kombine ediliyor.

Önceki nesilde de yer alan 1.6 litre 136 beygirlik turbo dizel motor yeni i30’da da kendine yer buluyor. Bu motor seçeneğinde de 6 ileri manuel veya 7 ileri DCT şanzıman görev alıyor. Yeni otomobilin dünya lansmanı 29 Eylül’de Paris Otomobil Fuarı’nda yapılacak ve satışına gelecek yıl başlanacak.

İşte yeni Hyundai i30:

[huge_it_slider id=”6″]

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here