Yeni yerli Renault Megane Sedan Bursa’da tanıtılıyor

Renault'nun 4. nesliyle yollara çıkardığı Megane ailesinin sedan versiyonu Türkiye'de üretilmeye başlıyor.

Sport Tourer ve Hatchback versiyonu İspanya’da üretilerek, ülkemizde satılmaya başlanan yeni Megane, orta sınıf yeni modeli Talisman’dan aldığı yeni teknolojik donanımları, yine Talisman’ı andıran dış hatlarıyla dikkat çekiyor.

İşte Renault’nun Türkiye tesislerinde Oyak Renault Bursa fabrikalarında üretimine başlanacak yeni Megane Sedan için yarın start veriliyor.

Yeni yerli Megane Sedan üretiminin başlangıcı için yapılacak törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de katılacak.

 

İLK FOTOĞRAFLARI TEMMUZDA ORTAYA ÇIKMIŞTI

2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Renault Megane HB ve geçen mart ayında tanıtılan Renault Megane Sport Tourer’ın ardından şimdi de sıra merakla beklenen Bursalı Megane Sedan’a geldi. Fransız otomobil üreticisi yeni Megane Sedan’ın fotoğraflarını ve tüm bilgilerini yayınladı.

 

 

Yeni Renault Megane Sedan’ın profili

 

 

Yenilenen Megane ailesinin sedan üyesinde diğer versiyonlarda olduğu gibi dinamik bir tasarım bizi karşılıyor. C formundaki ön farların yer aldığı otomobilin arkasında da Renault logosuna doğru uzanan, nispeten daha kalın farlar dikkat çekiyor.

 

 


Yeni Megane Sedan’ın arka tasarımı

 

 

Arka diz mesafesinin de oldukça geniş olduğu söylenen Megane Sedan’ın bagajını Eller Serbest Bagaj Kapağı sayesinde elleri kullanmadan açmak mümkün.

Diğer Megane üyelerinde olduğu gibi Megane Sedan’da da 7 inçlik TFT renkli dijital ekran ve 8.7 inçlik multimedya ekranı görev alıyor. Otomobilde ayrıca R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi ve Aktif Acil Fren Destek Sistemi, Şerit Takip Sistemi gibi sürüşe yardımcı birçok teknoloji de bulunuyor.

 

 


Yeni Renault Megane Sedan’ın kabini

 

 

Yalnızca Renault’nun Bursa’daki fabrikasında üretilecek olan Megane Sedan, ülkemizden 20 ülkeye ihraç edilecek. Otomobilin motor seçenekleri satışa sunulduğu ülkelere göre değişiklik gösterecek.

Müşterilerin merakla beklediği Yeni Megane Sedan Ekim 2016’da Türkiye’de satışa sunuluyor olacak.

 

Renault Megane Sedan’ın motor seçenekleri:

BenzinliDizel
5 ileri manuel ya da CVT şanzıman ile kombine SCe 1156 ileri manuel şanzıman ile kombine dCi 90
7 ileri EDC ya da 6 ileri manuel şanzıman ile kombine TCe 1306 ileri manuel ya da EDC6 şanzıman ile kombine dCi 110
6 ileri manuel şanzıman ile kombine dCi 130

 

 

Renault Megane Sedan foto galeri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz