Yeni yatırıma hazırlanan Tofaş, yan sanayi ile buluştu

Bursa'da Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği üyeleriyle buluşan TOFAŞ ceo'su Kamil Başaran, yan sanayinin sorularını yanıtladı.

TAYSAD Başkanı Mehmet Dudaroğlu'nun da katıldığı üyelerin bulunduğu toplantıda Tofaş CEO'su Başaran ile birlikte Ar-ge konusuna odaklandılar. 

Ar-Ge merkezlerinin çalışan sayısının 50 kişiden eşdeğer 30 kişiye düşürülmesinin göndemde olduğunu ve bunun sektörleri için önemli bir gelişme olacağına değinen,  Dudaroğlu, böyle bir uygulamayla sözkonusu merkezlerin yaygınlığının hızla artacağını söyledi.

 

Ar-Ge rekabette avantaj olacak

 

TOFAŞ CEO’su Kamil Başaran yan sanayicilerle buluştuğu toplantıda "ne yapılacaksa ana ve tedarik sanayinin birlikte yapacağına" inandığını söyledi.

 

Başaran, “Ar-Ge’ye, inovasyona yatırım yapma bu işin zorunluluğu haline geldi. Bizim tek avantajımız işçilikti. Ama bence Ar-Ge’yi gelecekte rekabetin en önemli unsuru haline getirmeliyiz. Bu işin koşulu, değişen müşteri tercihlerine yanıt verebilmektir” dedi.

Yeniliklere açık olmak gerektiğini belirten Başaran, “gelecekte otomotiv yukarıya çıkacak gibi gözüküyor. Yeni yatırımlar ve Ar-Ge ile 2015-2016’dan sonra sektör gümbür gümbür gelecek. Sıçrama yılı olacak” şeklinde konuştu.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz