Yeni Transit’e İngiltere bileti alındı

0

Ford Otosan yatırımının ikinci üyesi de kendini gösterdi

Kocaeli Ford Otosan tesislerinde üretilecek 1 milyar dolarlık yatırımın parçası yeni ticari araç, lansman için İngiletere bileti aldı.

Başlangıçta kısa şasili 600-1.400 kg yük taşıyabilen versiyonu üretileacek yeni transut ailesinin, ABD'de de satılacak arkadan itişli uzun şasi ve büyük versiyonları önümüzdeki ayşlarda kendini gösterecek.

Dünya lansmanı Birmingham Ticari Araçlar Fuarı’nda yapılacak olan Yeni Transit Custom, 2012 yılı içerisinde Avrupa ve diğer global pazarlarda satışa çıkarılacak. 

Transit Custom, mühendislik ve geliştirme yönetimi Ford Otosan Gebze Mühendislik Merkezi tarafından yapılan yeni nesil global Duratorq önden çekişli motorlarla donatılacak. Ford'un ekonomik 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motorun geliştirilmiş 100PS, 125PS ve 155PS’lik güç versiyonları, yüksek tork ve iyi tepki özellikleri sunacaklar.

Ford Otosan tarafından Kocaeli’nde üretilecek olan Transit ailesinin daha büyük ve daha çok yük taşıyabilen modelleri 2012 yılı içerisinde dünya kamuoyu ile paylaşılmış olacak. Bu modeller Kuzey Amerika da dahil bütün dünyada yaygın olarak satılacak ve ayrıca arkadan itiş özelliğine de sahip olacaklar.

Yeni Transit Custom'ın üretimi 2012 ortalarında Kocaeli'de başlayacak ve yılın sonlarına doğru da piyasaya sunulmaya başlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here