Yeni Toyota RAV 4, Türkiye’ye gelmeden önce Los Angeles’da sergileniyor !

 

TÜRKİYE'YE 2013 BAHARINDA GELECEK

Yıllar önce Türkiye'de en çok satan SUV listesinde üst sıralarda yer bulan Toyota'nın RAV4 modeli tamamen yenilendi.

Yeni RAV4, Türkiye yollarına önümüzdeki yılin ikinci çeyreğinde çıkacak.

 

İlk olarak 1994 yılında satışa sunulan RAV 4’ün, dördüncü nesli 30 Kasım –9 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan 2012 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini yapıyor.

Yeni RAV 4 artık ön görünümde açılı bir tasarım sunuyor. Dış yapısındaki açısal ızgara tasarımı, belirgin ön farları ve büyük stop lambaları dikkat çekiyor.

Yakıt tasarruflu dört silindirli motora ve altı ileri otomatik şanzımana sahip olan dördüncü nesil RAV 4 donanım paketleri LE, XLE ve Limited olmak üzere üçe ayrılıyor.

Selefine göre güncellenen bilgi-eğlence sistemi, yeni gösterge tablosu, üç kollu direksiyon simidi, dairesel hava delikleri, ikincil kontroller ve yeni döşeme seçenekleriyle dikkat çeken yeni nesil RAV4’te, selefindeki dört ileri otomatik şanzıman da altıya çıkarıldı.

Yeni RAV 4'ün kaputunun altına bir de 3.5 litrelik V6 motora sahip 268 beygirgücündeki dört çeker seçeneği de eklendi. Bu motor isteğe bağlı olarak sunulacak.

 

ARKA KOLTUKLAR TAMAMEN DEĞİŞKEN OLMASIYLA YÜK TAYŞIMA KAPASİTESİNİ BİR PİCK UP BOYUTUNA ÇIKARABİLİYOR. SADECE ÖN İKİ KOLTUK KALACAK ŞEKİLDE YATAN KOLTUKLARIN ARKASINDA TAMAMEN DÜZ BİR ZEMİN ELDE EDİLEBİLİYOR !

 

KOKPİTTE ŞIK DETALAR, SOFİSTİKE TUŞLARA SAHİP BİLGİ VE EĞLENCE SİSTEMİ DİKKAT ÇEKİYOR.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz