Yeni Toyota Auris’in içi çok değişti

0

 

Toyota Auris, yeni yılı bekliyor

Japon otomotiv devi, büyümesinin avrupa ayağı için modellerine heyecan katan çizgilerle yoluna devam ediyor. Yeni Auris ile bunu artık kanıtlayan Toyota, ne yazık ki bu üretimi Türkiye yerine İngiltere fabrikasına aktardı.

Otomobil tutkunlarının beğenisine ilk kez eylül ayının son haftasında kapılarını açacak 2012 Paris Otomobil Fuarı'nda gösterecek olan yeni Auris hakkında ilk bilgiler oldukça kısıtlı

Ama bunları toparlarsak biri hibrit, ikisi dizel (biri 1.4, diğeri 2.0 lt), ikisi benzinli (biri 1.33 lt, diğeri 1.6 lt) olmak üzere 5 motor seçeneği bulunacak.

Düz ve otomatik vites alternatifleri yer alıyor.

Fiyat olarak mevcut Auris'e göre daha ucuz olacağı belirtiliyor. 

Yeni Auris'in geliştirilen dinamikleriyle ve sahip olacağı yüksek donanımıyla bir önceki neslinden biraz daha farklı. Toyota, iç ve dış tasarımını tamamen değiştirdiği yeni nesil Auris'le C segmentindeki otomobiller arasında fark yaratmayı hedefliyor.

Genel yüksekliği bir önceki neslinden 55 milimetre alçak olan yeni Auris böylece kullanıcısına daha iyi bir yol tutuşu sağlıyor. Yol tutuşunu destekleyen keskin kenarlı görünümü, yeni ızgara yapısı ve LED gündüz farlarıyla Auris için Toyota, yeni 'yüz' tanımlaması yapıyor.

C segmentindeki en geniş panoramik sunroof olan 'Skyview'a sahip yeni nesil Auris'in bagaj kapasitesi ise 360 litre. 

Toyota'nın, İngiltere'nin Burnaston kentindeki fabrikasında üretimine başlanacak otomobil hakkında daha detaylı bilgiye 27 Eylül'deki Paris otomobil fuarından sonra ulaşılabilecek.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here