Yeni Suzuki Katana fiyatı ve özellikleri : Nakite 140 bin

Otomobil dünyasındaki kadar hızlı olmasa da motosikletler de yeni modellerle yaşamlarını sürdürüyor. Suzuki Türkiye 150 hp gücünde 999 cc hacimli motora sahip yeni motosikletini yollara çıkardı. Yeni Suzuki Katana fiyatı ve özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aslında Suzuki bu motosikleti EICMA 2018 Milano Motosiklet Fuarı’nda ilk kez gösterdi. Aradan bir yıl geçmeden de yeni model Türkiye’de satışa çıktı. Markanın GSX-1000 kodlarını taşıyor. Geçmişi de var ama Katana ismi bir ara tedavülden kalkmıştı. Artık geri döndü.  1980’lerdeki ikonik halinden izler taşıyan yeni Katana; 999 cc’lik 150 HP güç üreten motoru ile yolların tozunu atmaya aday.

Keskin burun dizaynıyla agresif bir görüntüye sahip olan yeni Suzuki Katana, LED farları ve stop grubuyla da günceli yakalıyor. Yeni Suzuki Katana’nın fiyatı Eylül ayında nakit 139 bin 500 TL olarak açıklandı.

Bu rakamla artık neredeyse bir GS orta seviyesinde bir fiyatla konumlanması dikkat çekti. Birbirlerine rakip olmasalar da fiyat fayda dengesinde karısına Africa Twin, GS, KTM 790 gibi modeller çıkabilir. Tabii Suzuki performansını hesaba katmazsanız. Yoksa işin içine Kawasaki , Ducati, Triump gibi markaların performans aletleri de dahil edilebilir.

Yeni fiyatıyla kendini yukarıya konumladı.

Suzuki Katana fiyatı ve özellikleri : Güç ünitesi GSX-R 1000’den geliyor

Yeni Katana’nın motoru ilk olarak 2005-2008 yılları arasında üretilen GSX-R100’de kullanılmıştı. Yenisi o motorun güncellenmiş versiyonu.  Yeni bir gaz kelebeği kontrol sistemi kullanılarak, yüksek torkun daha geniş bir devir bandına yayılması amaçlanmış. Özel 4-2-1 egzoz manifoldu ile donatılan Katana; kompakt, oldukça hafif ve bir o kadar rijit bir alüminyum şasi tarafından destekleniyor.

Suzuki Katana’nın dijital kadranı

Güçlendirilmiş hafif salıncaklara sahip olan motosiklet, 4 pistonlu Brembo fren kaliperleri ve Fujico fren diskleriyle de iddialı.

Japonların bu önemli motosikletinde ayrıca; modele özel geliştirilen Dunlop lastikler, üç farklı sürüş modu ve torkun optimum seviyede yola iletilmesine olanak tanıyan sınırlı kaydırmalı debriyaj sistemi yer alıyor.

150 hp ‘lik performans motoru

Yeni Suzuki Katana fiyatı ve özellikleri hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazar mısınız?

Tucson N Line ekonomik performansla geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz