Yeni spor otomobiller geliyor

0

 

İngiliz spor otomobil üreticisi Caterham ve Fransız otomotiv şirketi Renault birlikte yeni spor otomobiller üretecek. Bu doğrultuda anlaşma imzaladıklarını açıklayan iki üreticinin otomobilleri Fransa’nın Dieppe şehrindeki Alpine fabrikasında üretilecek.

Caterham Grup halen %100 Renault SAS’e ait olan Automobiles Alpine Renault şirketinden % 50 hisse alacak. Bu ortaklıktan doğacak ‘Société des Automobiles Alpine Caterham’ şirketinin Ocak 2013 yılında faaliyete geçmesi planlanıyor.

Fabrika’da üretilen otomobiller birbirinden farklı olacak ve ait oldukları Alpine ve Caterham Cars (Caterham Grup Otomotiv bölümü) markalarının özgün DNA’sını taşıyacaklar.

 

Konuyla ilgili her iki taraf da açıklama yaptı

Renault Grup Başkanı Carlos Ghosn: “Caterham ile bu yenilikçi ortaklık uzun süredir gerçekleştirmek istediğimiz iddialı bir hedefimizi somutlaştırıyor: Alpine DNA’sı taşıyan bir spor otomobilin yaratılması. Bu ortaklık, Dieppe fabrikasının geleceği ve uzun yıllara dayalı bilgi birikiminin geliştirilmesi için bize fırsatlar sunuyor.”

Caterham Grup Başkanı Tan Sri Tony Fernandes: “bu ortaklığı kurarak Caterham grubuna karşı gösterdikleri güvenden dolayı Carlos Ghosn, Carlos Tavares ve yeni ailemiz Renault’nun bütün üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Onbir yıl önce havayolu şirketimizi kurduğumuzda birçok kişi kuşku duyuyordu ve bazıları bu kez de kuşkularını sergileyecekler, fakat biz sizin güveninize layık olacağız. Faaliyet gösterdiğimiz pazarları tanıyoruz ve özellikle Asya’da AirAsia modelini tekrarlamak ve tüketicilere çekici ve erişilir ürünler sunmak için burada çok büyük bir fırsat görüyoruz. Bu amaçla, tüketicilerin hayallerini gerçekleştirmeye yardım etmek için Formula 1’e olan ilgimizi ve gerekli olan teknolojiyi bir araya getiriyoruz."

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here