Mazda’dan iki yeni model ve bir yeni motor

0

 

Mazda, anavatanında bu ay sonunda başlayacak büyük gösteriye hazır. 25 Ekim tarihinde basın günüyle kapılarını açacak olan Uzak Doğu’nun en renkli fuarında Mazda, kompakt hatchback konsepti SKYACTIV-X motoru ve yeni teknolojileriyle çıkışını yapacak.

Yeni Mazda CX-8 ve Mazda MX-5’in özel bir versiyonu Tokyo’ya hazırlanıyor.

Mazda Motor Corporation, 2017 Tokyo Motor Show’da biri şirketin yeni nesil ürünlerinin habercisi, diğeri ise yeni nesil tasarım yönünün göstergesi olan iki konsept modelini sergileyecek.

25-26 Ekim’deki basın günlerinin ardından 28 Ekim-5 Kasım arası ziyaretçilere açılacak olan fuarda, teknolojik bir yenilik olarak Mazda’nın SKYACTIV-X benzinli motoru da yerini alacak.

Yeni nesil teknoloji ve tasarımı birleştiren kompakt hatchback konsepti, dünya prömiyerini Tokyo’da gerçekleştirecek. 

Mazda’nın yeni konsepti: Çarpıcı tasarım, performanslı motor

Konsept otomobil, Mazda’nın yeni nesil teknolojisi SKYACTIV-araç mimarisine ve dünyanın ilk sıkıştırmalı ateşleme kullanan ticari makinesi olan SKYACTIV-X motoruna sahip.

Ortaya çarpıcı bir tasarım ve performans kombinasyonu çıkmış.

Fuarda aynı zamanda SKYACTIV-D 2.2 temiz dizel motorunda yapılan önemli iyileştirmelerle yeni üç sıralı crossover SUV Mazda CX-8 ve özel yapım Mazda MX-5 Red Top birlikte sergilenecek.

Mazda CX-8 tüm dünyaya randevuyu Tokyo’da verdi. Yeni CX-8 Japonya’da Aralık ayında satışa çıkacak.

Mazda MX-5 ise koyu kiraz kırmızısı tavan rengine ve kestane rengi napa deri döşemelere sahip olacak.

Zoom-Zoom 2030

Mazda Başkanı ve CEO’su Masamichi Kogai, markanın yeni dönemini ifade eden stratejilerini Zoom-Zoom 2030 Planı ile açıkladıklarını belirterek, Tokyo öncesi şunları söyledi:

“Ağustos ayında Mazda’nın otomobillerin temel cezbedici unsuru olan sürüş keyfini insanların, dünyanın ve toplumun sorunlarını çözmeye yardımcı olacak şekilde nasıl kullanmayı planladığımızı gösteren uzun vadeli teknolojik gelişme vizyonumuz Sürdürülebilir Zoom-Zoom 2030’u duyurduk. Vizyonumuz Mazda’nın karbondioksit emisyonunu önemli ölçüde azaltmaya yönelik çalıştığı anlamına geliyor; biz de bunu başarmanın en iyi yolunun gerçek dünya koşullarında emisyonu azaltırken içten yanmalı motor ve elektrikli teknolojilerinin bir karışımını sunuyoruz.”

Üç koltuk sıralı CX-8, Mazda’nın yeni nesil araçlarından biri olarak Aralık’ta satışa çıkacak.

Hibrit motorlu Mazda üretiminin başlayacağının sinyali olarak değerlendirebileceğimiz bu açıklamanın arkası ise şöyle geldi:

“Bu yılki duruşumuz Mazda için yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor. Mazda otomobillerinde tümüyle yeni bir nesli tanımlayan bir tasarım ve teknoloji konsepti sergileyeceğiz. Bunlardan ilki, küresel otomotiv endüstrisinin uzun süreli hayallerinden birini gerçekleştiren benzinli motor SKYACTIV-X oldu.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here