Yeni Skoda Rapid ‘in satışına Aralık ayında başlanıyor

0

Genel müdürle TEST

skoda rapid yeni rapid

Skoda'nın en iddialı modelie yeni Rapid'i Genel Müdür Kadirbeyoğlu, OTOAJANDA izleyicilerine anlatıyor.

 

Skoda'nın kompakt sedan sınıfındaki temsilcisi Rapid iddialı geliyor.

Bu yılın son ayında Türkiye'de satıyına başlanacak olan Skoda'nın yeni modeli Rapid'in fiyatı ve buna bağlı satış planları henüz tamamlanmadı.

Skoda Türkiye Genel Müdürü Mahmut Karidbeyoğlu ve ekibi, Skoda ile bu konuda pazarlıkları henüz tamamlamadı.

 

Skoda Rapid Fiyatı Ne Olacak?

Bir hafta içinde belli olacak bu ayrıntılara karşın, Aralık ayında bu aracın satışına başlanması kesinleşti. Resmi fiyat açıklanmış olmasa da rakipleri olarak değerlendirilecek modelerin 30 bin TL'nin altında bulunan başlangıç fiyatları Kadirbeyoğlu ve ekibini korkutmuyor.

 

Genel müdürun bu soruya cevabı "Bu sınıfta dizel seçeneğinin fiyatı önemli. Bir de bu araç diğerlerine göre çok daha kaliteli. Tüketici bizim fiyat-kalite dengemizi görüyor. Bu araçta da bunu kanıtlayacağız" cevabını veriyor.

 

 

Skoda Rapid Motor Seçenekleri

 

Yeni Rapid Türkiye'de 1.2 litrelik iki ayrı benzinli motorunun yanı sıra bir de 1.4 lt 122 beygirlik benzinli motorla da satılacak.

Ama Rapid'in asıl gücünü 1.6 lt TDI dizel motorlu versiyon oluşturacak. Bu yılın son 1 ayında satışa çıkacak olan Rapid'in 150 adetlik ithalatına onay verildi.

Üç versiyonu bulunacak olan yeni Rapid'in 1.6 TDI motora DSG seçeneği ise önümüzdeki yılın Mayıs ayında devreye girecek.

 

 

Yeni Rapid'in Türkiye'ye gelen ve plakalanan ilk modelini SKODA TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ MAHMUT KADİRBEYOĞLU ile İstanbul caddelerinde test ettik.

 

skoda rapid özellikleri

 

Yeni aracı ve özelliklerini Kadirbeyoğlu anlatıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here