Yeni Renault Fluence dünyada ilk Türkiye’de satışa çıktı

 

Yeni Renault Fluence sessiz sedasız yola çıktı

Renault'nun en çok satan modeli Fluence, makyajlı haliyle TÜrkiye pazarında satıya sunuldu. Yeni Fluence'ın tdüaha önce de açıklanan Türkiye başlangıç fiyatı 39.900 TL oldu. Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ile tüketicinin beğenisine sunuluyor. 

İlk kez Kasım 2012’de İstanbul Autoshow’da Dünya Prömiyeri gerçekleştirilen Yeni Fluence’ın ön yüzü, ilk olarak Clio IV ile ortaya çıkan Yeni Marka Kimliği’ni taşıyor. 

Renault'nun en çok satan modeli Fluence, makyajlı haliyle TÜrkiye pazarında satıya sunuldu. Yeni Fluence'ın tdüaha önce de açıklanan Türkiye başlangıç fiyatı 39.900 TL oldu.

Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ile tüketicinin beğenisine sunuluyor. 

YENİ FLUENCE MOTOR VE ŞANZIMAN SEÇENEKLERİ

– Yeni 1.6 dCi 130 bg (manuel altı vites), 

– 1.5 dCi 90 bg (manuel beş vites),

– 1.5 dCi 110 bg (manuel altı vites),

– 1.5 dCi 110bg EDC (çift kavramalı otomatik vites)

– İki farklı benzinli motor: Yeni 1.6 16V 115 bg CVT X-Tronic, 

– 1.6 16V 110 (manuel beş vites).

Altı vitesli çift kavramalı EDC dizel otomatik vites seçeneği ise opisyonel olarak seçilebiliyor.

 

 

 

Yeni Fluence, ilk ekipman seviyesinden itibaren ABS, acil durum fren desteği, sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, projeksiyon mercekli farları içeren bir donanıma sahip. ESP, ön ve arka perde hava yastıkları ise ekipman seviyesine göre standart oldu.

Yeni Fluence en zorlu Renault kalite standartlarına uygun olarak Bursa Oyak Renault Fabrikaları’nda, Güney Kore, Rusya, Arjantin ve Hindistan’da üretiliyor. 

Yeni Fluence Türkiye’de 7 Ocak 2013 tarihinden itibaren 39.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor. Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ile satılacak.

 

SÜRÜŞ KONFORUNU ARTIRAN TEKNOLOJİLERLE GELİYOR

Yeni Renault Fluence sürüşü kolaylaştıran teknolojilerle yola çıkıyor. Bunlar arasında yokuş kalkış destek sistemi, elektrikli park freni ve hız ayar ve sabitleyici gibi ekipmanlar bulunuyor. Renault R-Link sistemi ile geliştirilen multimedya seçenekleri ise artık araç içerisinde internete bağlanma imkanı da sunuyor. 

2009 yılından beri Türkiye’de

Renault’nun uluslararası sedan pazarında ürün yelpazesini güçlendirmek için tasarlanan Yeni Renault Fluence, ilk olarak yine Bursa’da Oyak Renault tesislerinde üretilecek. Üretim daha sonra beş kıtada başka ülkelerde de gerçekleşecek. Yeni Renault Fluence dünyada diğer fabrikalarda üretime adım adım başlayacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz