Yeni Renault Clio Türkiye yollarında

 

Yeni Renault Clio Türkiye yollarında

Renault model ailesinin hatchback üyesi Renault Clio HB ve Renault Clio Sport Tourer modelleri yenilendi. Yenilenen ikili Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı. Renault’nun yeni tasarım dilini gözler önüne seren ilk modeli olan Renault Clio IV, şimdi yenilenmiş haliyle C formunda gündüz farlarına, yeni bir ızgaraya ve yeni ön tampon oranlarına da kavuştu. Yeni Renault Clio’da, markanın üst segment modellerinde kullanılan malzemeler kullanılıyor. Kabinde de yeni döşemelere yer veriliyor. Otomobilin krom detayları daha dingin ve mat bir görünüme sahip.

Motor ve donanım seçenekleri

Yeni Renault Clio HB Türkiye’de Joy, Icon ve GT Lİne olmak üzere 3 donanım seviyesi ve 3 benzinli, 3 dizel olmak üzere 6 farklı motor seçeneği ile pazara sunuluyor. Benzinli motorlar 1.2 16V 75 ve 1.2 120 bg manuel ,1.2 Turbo EDC 120bg (otomatik); dizel motorlar 1.5dCi 75 ve 90bg manuel ayrıca 1.5dCi EDC 90bg (otomatik).

Yeni Renault Clio HB’nin arka tasarımı

Yeni Renault Clio Sport Tourer ise Joy ve Icon olmak üzere 2 donanım seviyesi ve 2 benzinli, 3 dizel motor seçeneği ile müşterinin beğenisine sunuluyor. Benzinli motorlar 1.2 16V 75 manuel ,1.2 Turbo EDC 120bg (otomatik); dizel motorlar 1.5dCi 75 ve 90bg manuel ayrıca 1.5dCi EDC 90bg (otomatik).

Güvenlik ekipmanları

Renault Clio’da güvenlik ve sürüşe yardımcı sistemleri ayrıca konfor ekipmanları da dikkat çekiyor. Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS), Elektronik Denge Programı (ESC), Acil Fren Destek Sistemi (AFU), Yokuşta Kalkış Destek Sistemi (Hill Holder), sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları standart donanım olarak yer alıyor.

Arka park sensörü, Full Led Farlar, sis lambaları, elektronik klima, elektrikli katlanan dış dikiz aynaları, R-Link, Akıllı Park Sistemi, Geri Görüş Kamerası opsiyonlar arasındaki donanımlardan bazıları.

Yeni Renault Clio’nun kabini

Yenilenen Clio’ya dört yeni renk seçeneği eklendi (Intense Kırmızı, Titanyum Grisi, Sedef Beyaz ve Demir Mavi). Bununla birlikte yeni jantlar ve jant kapakları ile birlikte çok daha geniş kişiselleştirme programı da müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Fiyatları

Yenilenen Clio HB 48 bin 150 TL’den, Clio Sport Tourer ise 52 bin 150 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

Honda alfabesine yeni bir harf

Otomobil rüyasından vazgeçiyor

Opel-CorsaN-ile-380 hp’ye yolculuk

VW skandalı avukatları zengin edecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz