Yeni Ranger’a yeni görev

Ford Ranger, yeni tasarım ve donanım özellikleriyle satışa sunuldu. Fiyat aralığı 89 bin TL ile 120 bin TL arasında olan Ranger’da otomatik vites fiyat farkı 2 bin lira düzeyinde.

Son dönemde art arda piyasaya çıkan yeni modellerle dikkat çeken pick-up segmentinde iddialı bir oyunca yenilendi. Avrupa’nın en fazla satılan pick-up modeli unvanını taşıyan Ford Ranger, yenilenerek piyasaya sunuldu. 89 bin TL’den başlayan Ranger’ın en yüksek fiyatı 120 bin TL’ye ulaşıyor. Yeni Ranger’ın tanıtımında konuşan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, yeni Ranger’ın yükselen pick-up segmentinin en iddialı modeli olacağını belirtti.

İşte yeni Ford Ranger


3.500 kg yük çekiyor, 1.260 kg taşıyor

800 mm derinliğe kadar suda ilerleyebilen ve yerden 230 mm yüksekliğe sahip olan Ranger, 28 derecelik yaklaşım açısı ve 28 derecelik uzaklaşma açısına sahip. Ranger 3.500 kilograma kadar yük çekebiliyor ve 1.260 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Daha ve daha kaslı modern görünüme sahip olan Ranger’ın kaputu ikizkenar yamuk şekilli yeni ön ızgaraya doğru uzanırken, projektör farlar dikkati çekiyor. Aracın iç donamında donanımında Ford SYNC2, 8 inç renkli dokunmatik ekran, geri görüş kamerası, çift ekranlı renkli ve fonksiyonel TFTgösterge paneli gibi premium araçlarda sunulan ileri teknolojiler dikkat çekiyor. Aracın teknik özellikleri arasında yer alan elektrik destekli hidrolik direksiyon sistemi sayesinde park gibi düşük hızlı manevralarda hafiflik ve rahat kullanım, yüksek hızlarda ise hassasiyet sağlanıyor. bu yardım hıza, direksiyon açısına, viraj alırken oluşan kuvvetlere, hızlanma veya yavaşlamaya bağlı olarak değişebiliyor.


Otomatikte rekabetçi fiyat farkı

Yeni Ranger’ın 160 PS gücündeki 2.2 litre TDCi motoru XLT versiyonu ile birlikte sunuluyor ve önceki neslin 150 PS motoruna göre daha yüksek performans sergiliyor. 4×4 Wildtrak modelinde ise 200 PS gücündeki beş silindirli 3.2-litre TDCi motoru yer alıyor. 4×2 ve 4×4 modelleri altı ileri manuel ve otomatik şanzımanla sunuluyor. Wildtrak modellerinde ise 3.2 litrelik 200 PS ve 470 Nm motor ve 4×4 otomatik şanzıman standart olarak satılıyor. Yeni Ranger’da otomatik vites fiyat farkı 2 bin TL gibi rekabetçi düzeyde bulunuyor.Yüzde 17 daha tasarruflu

160 PS güç üreten motora sahip, 4×2 çekiş sistemi ve manuel şanzıman kombinasyonu ile birlikte sunulan XLT modelinin 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi 6.8 litre. 4×2 çekiş sistemine sahip otomatik şanzımanlı XLT modelinin 100 km’deki yakıt tüketimi ise 7.8 litre. Ranger bu yeni motor seçenekleri ile birlikte bir önceki nesline oranla yüzde 17’lik bir yakıt verimliliği iyileştirmesine sahip. Yeni Ranger’ın 2.2 L TDCi 4×4 Manuel XLT modelinde 7.1 litre/100 km’lik bir ortalama yakıt tüketimi değeri sunulurken, otomatik şanzımanlı versiyonunda 8.0 litre/100 km’lik değere ulaşılıyor. 3.2 litrelik motor ve otomatik şanzıman kombinasyonuna sahip 200 PS güç üreten Wildtrak modelinde ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 8.9 litre.

Belma Toprak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz