Peugeot’nun 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardıktan sonra ağustos ayında Türkiye yollarında boy göstermeye başlayan crossover modeli yeni 2008’i İstanbul’da Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Akın ile birlikte test ettik.

Mehmet Akın hem Peugeot markası ile ilgili hem de yeni 2008 ile ilgili merak edilenleri otoajanda.com izleyicileri için yanıtladı.

Yeni Peugeot 2008’in tasarımına baktığımızda çamurluk korumalarının, dik konumlandırılmış yeni ızgarasının ve kapı çıtalarının sağlamlığa vurgu yaptığı görülüyor. ARacın kabininde ise “Peugeot i-Cockpit”e yer veriliyor.

Ülkemizde şu sıralar 74 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan yeni 2008‘de 1.2 Puretech 110Hp EAT6 Tam Otomatik,1.6 e-HDi ve1.6 ETG6 olmak üzere üç farklı motor ve şanzıman kombinasyonu sunuluyor.

Grip Control adaptif çekiş kontrol sisteminin kullanıldığı 2008’de; Mirror Link sistemi üzerinde geliştirilen Mirror Screen ve Apple Carplay, geri görüş kamerası, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve Otomatik Park Sistemi gibi ekipmanlar da sunuluyor.

 

 

Peugeot’dan iki yenilik

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz