Yeni otomatik Ducato panelvan Türkiye’ye geliyor

Otomatik vites konforu orta segment hafif ticari araçlara da sıçradı. Transporter ve Transit modellerinden sonra Fiat Ducato da otomatik kervanına katılıyor. Yeni otomatik Ducato panelvan Türkiye’ye geliyor.

Ducato biri yeni 2,3 litre hacimli Multijet 2 olmak üzere 4 farklı motor seçeneğiyle yoluna devam ediyor. Türkiye’de satışına, 2019 yılının son çeyreğinde başlanacak. İlk kez 9 ileri otomatik şanzıman seçeneğiyle satın alınabilecek.

Fiat Professional dünyasının ilk seri üretim elektrikli ticari aracı Ducato Electric olacak. Bu araç 2020 yılının ikinci yarısından itibaren Türkiye’de satışa çıkacak şekilde planlandı.

Yenilenen Ducato’da, Eko Paketi adı verilen standart donanım akıllı alternatör, elektrik kontrollü yakıt pompası ve eko modu gibi özellikleri bünyesinde barındıracak. Bu paketin amacı yakıt tüketiminin azaltmak.

Yeni otomatik Fiat Ducato panelvan, sonbaharda gelecek

Yeni Ducato’ya yeni motor seçeneği

Ducato’nun yeni motorunu 2,3 litre hacimli ve 120 HP güç üreten Multijet 2 oluşturuyor. 120 hplik yeni motor 320 Nm maksimum tork üreterek; yerini aldığı 2,0 litre motora göre güç ve tork üretimini yüzde 10 arttırıyor.

Ducato’da yine 2,3 litre hacimli 140 HP güç ve 350 Nm tork üreten versiyon da olacak. 140 HP’lik motor seçeneği, manuel vitesin yanı sıra 9 ileri otomatik şanzımanla da satın alınabilecek.

Ürün gamının tepe noktasını ise 2,3 Multijet motorun 180 HP güç ve 400 Nm tork üreten versiyonu oluşturuyor.

Yeni Fiat Ducato Electric versiyonu 2020 yılında Türkiye’de satılacak.

Özel otomatik Ducato panelvan

Fiat mühendisleri yeni Ducato için otomatik şanzımanı özel olarak uyarlamışlar. Yeni şanzıman sürücü isteğine göre ayarlanabiliyor. ‘Normal’, ‘Eko’ ve ‘Performans’ olmak üzere üç farklı sürüş modu bulunuyor.

Eko sürüş modunda gaz tepkileri yumuşak tutulurken vites değişim stratejisi düşük yakıt tüketimine odaklanıyor. Performans sürüş modunda ise maksimum güç üretimi hedefleniyor.

Sürüş modları dışında şanzımanın iki farklı kullanım modu daha var. ‘D’ kullanım modunda kontrol ünitesi hız, yük durumu ve eğime bağlı olarak vites değişimini gerçekleştiriyor.

Autostick modu sürücüye, sistemin sık sık vites değiştirdiği durumlarda veya özellikle dik yokuş gibi koşullarda performansı arttırmak; sistemin aşırı ısınmasını önlemek için şanzımanı düşük viteste tutmasını sağlıyor.

Yeni otomatik Ducato panelvan Türkiye’ye geliyor

Karavancıların da gözdesi Ducato

Bu arada Fiat Ducato modeli kamp karavan tutkunlarının da en sevdiği model olarak öne çıkıyor. Konuyla ilgili haberimize bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz