Yeni otobüsle Türkiye turuna çıkıyor

Mercedes-Benz Türk yenilediği Tourismo modelleri ile birlikte 02-12 Nisan tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli illerinde müşterileriyle buluşuyor. Mercedes-Benz Türk tarafından, dünyanın en modern otobüs fabrikalarından birisi olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda geliştirilip üretilen yeni Tourismo 7 farklı şehirde Mercedes-Benz Türk yetkili bayilerine uğrayacak.

Ürün portföyünü pazar ihtiyaçları doğrultusunda sürekli yenileyen Mercedes-Benz Türk, Tourismo’yu da yenileyerek Tourismo 15 RHD, Tourismo 16 RHD ve Tourismo 16 RHD 2+1 modellerini yeni donanımlar ile güçlendirdi. Araçların karoser, iç donanım ve elektrik kablo altyapısı Mercedes-Benz Türk AR-GE Merkezi Otobüs Geliştirme ekipleri tarafından geliştirildi.

Yeni Tourismo 41, 50 ya da 54 yolcu taşıyabilecek.

3 farklı Tourismo modeli var

Mercedes-Benz Türk, tümü 2 akslı olmak üzere, yeni Tourismo’nun 2 farklı uzunluk seçeneğinde otobüsünü 3 farklı model ile piyasaya sundu;

·         2+2 koltuklandırma düzenindeki Tourismo 15 RHD, 50 yolcu kapasitesi ile 12,3 m uzunluğa ve 3,7 m yüksekliğe,

·         2+2 koltuklandırma düzenindeki diğer bir model olan Tourismo 16 RHD, 54 yolcu kapasitesi ile 13,1 m uzunluğa ve 3,7 m yüksekliğe,

·         Tourismo 16 RHD 2+1 koltuklandırma düzeninde 41 yolcu kapasitesi ile 13,1 m uzunluğa ve 3,8 m yüksekliğe sahip.

 

İç mekânı daha konforlu hale getirildi

Özel servis setleri, opsiyonel olarak tüm koltuklarda sunulan USB şarj üniteleri ve 230 volt prizler, tüm elektronik aygıtlar için güç sağlıyor ve yolculuğu keyifli hale getiriyor. Araçtaki servis setleri tamamen yenilendi. LED okuma lambaları, hava jetleri, servis setlerine entegre hoparlör, siyah deri servis seti döşemeleri ile tamamen farklı bir tasarım gerçekleştirildi. Tam otomatik, çift bölge (dual zone) kontrollü klima sistemi, otobüsün içerisindeki atmosferi daha da konforlu hale getiriyor. Isıtma ve iklimlendirme için kullanılan ön ve arka kontrol bölgeleri, aracın içinde homojen bir sıcaklık dağılımı sağlıyor.

Motor daha az tüketiyor

Mercedes-Benz, yenilikçi sürüş teknolojilerini geliştirirken inovasyon konusundaki öncü konumuna sadık kalmaya devam ediyor. Euro 6 BlueTec OM 470 FE (Yakıt Verimliliği Paketi) motor, çevreci ve ekonomik yönleriyle ön plana çıkıyor. 10,7 litre hacmindeki bu motor hem kompakt hem de son derece güçlü. Motor gücü, Tourismo 15 RHD modeli için 265 kW (360 PS), Tourismo 16 RHD ve Tourismo 16 RHD 2+1 modelleri için ise 290 kW (394 PS) seviyesine ulaşıyor. Yeni Tourismo’nun tüm modellerinde Mercedes-Benz GO 210-6 manuel şanzıman standart, Mercedes-Benz GO 250-8 PowerShift otomatikleştirilmiş şanzıman da opsiyonel olarak sunuluyor.

Mercedes Tourismo Türkiye turu

2 Nisan BURSA Mengerler Bayii
3 Nisan ANTALYA Hastalya Bayii
4 Nisan KONYA Bayraktarlar Bayii
5 Nisan MERSİN Koluman Bayii
9 Nisan DİYARBAKIR Gelecek Bayii
11 Nisan TOKAT Mengerler Bayii
12 Nisan TRABZON Hassoy Bayii

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz