Yeni Opel’in ipuçları bu otomobilde gizli

 

 

 

 

 

Opel, 12 Eylül tarihindre kapılarını açacak Frankfurt Motor Show'daki gösterisinin ilk önemli oyuncusunun ilk ve tek fotoğrafını yayınladı.

Yeni Monza Konsept, ilk kez 12 – 22 Eylül tarihleri arasında Frankfurt Motor Show'da otomobilseverlere tanıtılacak.

Rüsselsheim'daki Opel modellerinin sonraki nesillerini geliştirmekte olan 6,000'den fazla mühendis, teknisyen ve tasarımcı yeni otomobilde verimlilik ve bilgi-eğlence sistemi odaklı ç amlışmalara yoğunlaştı.

Bunun sonucunda Monza Konsept, aerodinamik özellikleri ve yenilikçi motoruyla verimlilik vaat ediyor.

Opel, Monza Konsept'in tasarımıyla yeni dönem otomobillerinin bugünküerden farklılaşacağını da gösteriyor. Otomobilin ön kısmında bu değişim kendini açıkça gösteriyor. 

Mevcut modellerine göre yere daha yakın bir duruş, belirgin kaput ve ön farlar. Opel logosunu ortalayan krom ızgara bar, uç kısımlarda kanatlarla tamamlanıyor.

Yeni Opel tasarımında genelde plakanın böldüğü orta sıkım tek parçalı ana yüze dönüşmüş.

Audi, Mazda ve artık Ford fibi markaların kullandıoğı bu tek parçalı modern ön yüz, Opel için de geçerli.

Ön kaputtaki üç çizgi artık daha belirgin ve daha çok üç boyutlu görünüyor. Ön farların altındaki iki karakteristik alan (ki bu alanlara sis faürları eklenip, küçültüleceğini tahmin edebiliriz) Opel Monza konseptine farklı bir sportif tat katıyor.

 

1978'lerden izler taşıyor

Monza Konseptinin mirası, 1978 ve 1986 yıllarında üretilen Opel Monza Coupé den esinleniyor. İki araç arasındaki benzerlikler, büyük cam yüzeyleri, düşük cam eşiği çizgisi olarak not edilebilir.

Orijinal Monza, piyasadaki dijital pano ekran özelliğine sahip ilk otomobil. Bu, gelecek nesil Opel modelerine iygulanacak olan, gelecekteki bilgi-eğlence ve bağlantı olanakları için gerekli teknolojiler içeriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz