Yeni Opel Insignia ne zaman gelecek?

0

Opel Insignia’da Sedan dönemi bitti, Grand Sport dönemi başlıyor. Peki yeni Opel Insignia, Türkiye’ye ne zaman gelecek? Dünya prömiyeri Mart 2017 tarihinde Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yapılacak yeni nesil Opel Insignia yeni haliyle orta sınıf otomobil segmentinde heyecan yaratabilecek potansiyele sahip gibi görünüyor.

İlk bilgilere göre Opel Insignia‘da Sedan gövde dönemi artık kapanmış görünüyor. Bunun yerine NB olarak da adlandırılan gövde yapısı Grand Sport adıyla yollara çıkacak. Yeni Insignia 2017, marttaki Cenevre Otomobil Fuarı’ndan hemen sonra nisan sonundaki İstanbul Autoshow için Türkiye’ye gelecek.
İstanbul gösterisinin ardından haziran ayından itibaren Türkiye’deki Opel bayilerinde satışa çıkacak.

Yeni Insignia motor seçenekleri

Türkiye’ye ilk kez nisan ayında gelecek ve haziranda satışa çıkacak olan yeni Opel Insignia, 1.5 litrelik yeni nesil turbo benzinli motorun görev yapacağı ilk Opel modeli de olacak. 1.6 litrelik dizel otomatik versiyonu da satılacak.

Otomobil, Avrupa genelinde 900 bin adet satış rakamına ulaşan ve 2009 yılında Avrupa’da yılın otomobili seçilen ilk jenerasyon Insignia modelinden tamamen farklı bir tasarıma sahip. Aks mesafesi 92 mm uzatılarak aracın içi daha da ferahlatılmış. Bu farkı özellikle arka koltukta oturan yolcular hissedecek.

Uzatılan aks mesafesi tasarımcıların yeni Opel Insignia Grand Sport’a daha atletik ve çarpıcı bir şekil vermelerine de imkan tanımış. Mesela yeni Opel Insignia Grand Sport daha uzun, yere daha yakın, bir coupé’nin esnek hatlarına sahip. Yeni tasarımı ile Opel’in amiral gemisi olduğunu her yerde hissettirmeyi hedefliyor.

opel-insignia_grand_sport-arka
Opel Insignia Grand Sport’un arka tasarımı

175 kilogramlık diyet, 8 ileri otomatik vites

Yeni Insignia, üretiminde kullanılan hafif materyaller ve geliştirilmiş mühendislik çözümleri sayesinde 175 kg’a kadar hafifledi. Bu, sürüşte çeviklik ve hassasiyete doğrudan etki ediyor. Segmentindeki en sofistike sistem olan tork vektörleme yeteneğine sahip dört çeker sistemi gibi yüksek teknoloji özelliklerini bünyesinde barındıran yeni Insignia Grand Sport, yeni sekiz ileri otomatik vitesi ile sürücüsünün bu özellikten en üst seviyede faydalanmasını sağlıyor.

Teknoloji dopingi yaptı

Ayrıca, yeni Insignia Grand Sport sürüşü daha güvenli, daha rahat ve daha konforlu kılan birçok teknolojiyi de içerisinde barındırıyor.

  • Sürüşe Duyarlı LED Matrix ön far sistemi geliştirilerek yeni Insignia için ikinci nesil IntelliLux LED® Matrix farlar ortaya çıktı. Yeni farlar daha hızlı, daha keskin ve daha güçlü. Uzun farları ise 400 metreye kadar ulaşabiliyor.
  • Direksiyona ufak müdahalelerde bulunan Şerit Takip Sistemi,
  • Kritik bilgileri ön cama yansıtan yeni Head-up-Display Sistemi,
  • 360 derece kamerası gibi teknolojiler,
  • AGR sertifikalı premium koltuklar,
  • Ön ve arka koltuk ısıtması ve ısıtmalı ön cam gibi konfor özellikleri ile birleşiyor.
  • Elbette son nesil bilgi-eğlence sistemi IntelliLink ile Yeni Insignia sürücüsüne çarpıcı bağlantı imkânları da sunuyor.
Opel Insignia Grand Sport'un kokpiti
Opel Insignia Grand Sport’un kokpiti

Rekabetçi fiyatla satılacak

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Yeni Insignia Grand Sport ile hedefi tam on ikiden vurduğumuza inanıyorum. Yeni amiral gemimiz yeni Astra’nın beğenilen tüm özelliklerini aldı ve onları bir üst seviyeye taşıdı.

Yeni Insignia Grand Sport’un sınıfındaki hiçbir rakibi bu kadar çok ultra modern teknolojiyi bünyesinde barındırmıyor. Yeni modelimiz hafif, çevik ve keyifli.

Tasarımcılarımız bu modelimize üst sınıf araçlarla başa baş durabilecek zarafet ve atletizmi kazandırdılar, fiyatı ise rakiplerini kıskandıracak seviyede olacak. Yeni Insiginia, Grand Sport ismini gerçekten hak ediyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here