Yeni Opel Corsa fiyatı açıklandı, satış hedefi iddialı

2020 yılı B sınıfında birçok modelin yenilendiği bir yıl olacak. Yeni Renault Clio yaklaşık 2 hafta önce 111 bin TL giriş fiyatı ile satışa sunuldu. Şimdi sahaya çıkacak olan B sınıfında bu yılın ikinci önemli oyuncusu yeni Opel Corsa oluyor. 1 Mart tarihinden itibaren satışa sunulacak Yeni Opel Corsa fiyat listesi ve satış hedefleri de açıklandı. Alman otomobil üreticisi Opel, altıncı nesil yeni Corsa modelini Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda tanıttı.

Boyutları büyüyen, iç mekanda bağlantı özellikleri, sürüş güvenlik sistemleri arttırılan; yeni Corsa’nın en hafif beş kapılı versiyonu 1 ton altına indirilerek 980 kg ağırlığa taşındı, 108 kg hafifledi. 3 ayrı güç çıkışı olan 1.2 litre benzinli motor ve 1.5 litre dizel motorla satışa sunulan Yeni Corsa, 5 ya da 6 ileri manuel ve PSA’dan alınan 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri ile alınabilecek. 

İşte lansmana özel yeni Opel Corsa fiyat listesi

1.2 Benzinli MT-5 75 HP      114.400 TL
1.5 Dizel MT-6 102 HP        144.600 TL
1.2 Benzinli AT-8 100 HP    139.600 TL
1.2 Benzinli AT-8 130 HP    157.000 TL

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, Türkiye’de 20 yılda 5 nesil Corsa’nın 220 binin üzerinde müşteriye ulaştığını kaydetti. Tamamen yenilenen Corsa modelinin Opel’in global planlarına uygun olarak daha fazla müşteriye ulaşmayı hedeflediğini belirten Girgin; yeni Corsa’nın bu yıl 8 bin adet satışa ulaşmasını beklediklerini ifade etti. Geçen yılki Opel Corsa Türkiye satış rakamı 2 bin 993 idi. Girgin, araç bulunurluğuna bağlı olarak bu rakamı daha da yukarı taşımayı öngördükleri bilgisini verdi. 4.06 metre uzunluğundaki Yeni Opel Corsa; modern tasarımı, sürücü için alçak oturma konumu yüksek pasif güvenlik sistemleri ile öne çıkıyor. Gelişmiş yardım sistemleri, yenilikçi bilgi-eğlence sistemi modeli rekabetçi kılacak özellikler arasında.

PSA Türkiye bünyesinde yer alan Opel Alman kimliğini güçlü tutuyor. Yeni Opel Corsa tanıtımında Berlin teması öne çıkarılırken; otomotiv, sanat, moda ve tasarım dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı bir organizasyon gerçekleştirildi. Hasköy Yün Fabrikası’nda gerçekleşen tanıtım gecesinde Berliner havası öne çıkarken; Berlin sokak lezzetleri, Corsa’nın ilk piyasaya sunulduğu dönem olan 80’lere atıfta bulunan atari oyunları ve özel video animasyonları yer aldı. Berlin’de sıkça performans sergileyen dünyaca ünlü DJ Mahmut Orhan misafirlere ziyafet sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz