Yeni Opel Astra İnceleme

0

Renault Fluence, Ford Focus Sedan, Toyota Corolla, Fiat Linea, Hyundai Elantra ve Accent Blue gibi C segmentindeki sedanların karşısına yenilenen Opel Astra Sedan'nı Frankfurt'ta Özcan Keklik otoajanda okurları için anlatıyor. 

 

50 BİNİ GEÇECEK SATIŞLARDA ÖNEMLİ PAYI OLACAK

Markanın 2013 yılı satışlarında 50 bin adetleri geçmesinde önemli rol oynayacak Yeni Astra Sedan modelinin Türkiye'de bugüne kadar 20 bin adetlik satış rakamına ulaştığını söyleyen Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan 

Keklik, bu rakamın dünyada 640 bin olduğunu hatırlattı.

 

OPEL, İLK KEZ SEDAN ARAÇLARDA 2.0 LT ALTINDA OTOMATİK VİTES SEÇENEĞİ SUNUYOR

Sedan pazarında ilk kez 1.6 lt ve altında motor seçenekleriyle otomatik vites kombinasyonu sunacaklarını açıklayan Keklik, "Bu kombinasyon Türkiye pazarı açısından önemli. Vergi avantajlı motor diliminde tercih edilen otomatik vites talebine Insignia ile cevap veremiyorduk. Şimdi bu sınıfta Astra Sedan ile bu talebi karşılayacağız" dedi.

 

OPEL SATIŞLARININ YÜZDE 60'I ASTRA OLACAK

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Yeni Astra Sedan ile filodaki paylarının  artacağını ifade ederken, toplam satışların % 60’ını Astra ailesinin oluşturacağının altını çizdi. Yeni Astra Sedan, Türkiye’ye Edition, Sport ve Cosmo donanım seçenekleriyle geliyor.

 

YENİ ASTRA'DA NELER OLDU?

Yolcu bölümünün üzerinden kıvrılıp arka camı çevreleyen ve bagaja entegre spoilerla bütünleşen tavan çizgisi, yeni Astra Sedan’a zarif bir görünüm kazandırıyor. C sütunu bagaj bölümüne kadar uzandığı için hatchback kardeşine kıyasla 90 lt daha fazla bagaj hacmi sunmasına rağmen bagaj bölümü kendini fazla belli etmiyor. Astra Sedan’da koltuklar 60:40 yatırıldığında bagaj hacmi 1160 lt oluyor.

Yeni Astra sedan 4.658 mm uzunluğunda, 1.814 mm genişliğinde ve 2.685 mm aks aralağına sahip.

Halojen ön farlar, en çarpıcı etkiyi yaratması için karartılmış. Sport ve Cosmo modellerinde ise krom unsurlar eklenerek tasarımın etkisi daha da güçlendirilmiş. Enerji verimli “kanat şekilli” LED Gündüz Farları (DRL), AFL+ olmasa dahi bütün modeller için sunuluyor.

Sis farları yuvalarındaki özel şekillendirilmiş detaylar Astra’nın geniş duruşunu vurgulayarak o bölgeye daha fazla dikkat çekiyor. Sinyal farları küçültülmüş ve sis farlarının yuvarlaklığı, Astra’nın Bi-Xenon ön far tasarımını yansıtıyor.

 

 

 

Yeni Opel Astra Sedan'nı Özcan Keklik Bey'den dinleyelim. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here