Yeni Octavia’ya 5 yıldızlı güvenlik onayı

Skoda'nın “Markanın Kalbi” olarak nitelendirdiği Octavia, güvenlikte de gücünü ortaya koydu ve Euro NCAP'ten 5 yıldız alarak, yeni nesil güvenlik sistemlerinin başarısını gösterdi.

Önümüzdeki haftalarda önce Avrupa pazarında satışa sunulacak Octavia, yetişkin güvenliği, çocuk güvenliği, yaya güvenliği ve yardımcı sistemlerin çalışma güvenliği olarak 4 farklı puanlandırmanın yapıldığı Euro NCAP çarpışma testlerinden başarı ile ayrıldı.

 

Euro NCAP testlerinde en önemli kategorilerden biri olan ön koltukta yolculuk yapan yetişkinlerin güvenliği kategorisinde yeni Octavia, yüzde 93'lük bir başarı elde ederek yolculara sunduğu güvenliğin üst seviyede olduğunu gösterdi. Çarpışma testleri sonucunda, yolcu bölmesi sabit kalırken, ön koltuk dummy'leri (Çarpışma testlerinde kullanılan cansız mankenler) zarar görmeden çıktılar. Farklı oturma pozisyonunda ve farklı boyda mankenler ile yapılan çarpışma testlerinde Octavia her seferinde en iyi sonucu aldı.

 

Yeni Skoda Octavia, daha üst sınıflarda sunulan, acil durum freni, şerit takip asistanı gibi aktif  güvenlik sistemlerinin yanı sıra pasif güvenlik elemanları ile de tam puan almayı başardı. Yeni Octavia, 3 noktalı emniyet kemerleri ile uyum içerisinde çalışan, sayısı 9'a kadar çıkan hava yastıkları ile sınıfının üzerinde bir güvenlik donanımına sahip. Yeni Octavia güvenlğin üst seviyede olmasını sağlayan diz ve arka yan hava yastıklarının yanı sıra, uzun dingil mesafesi ve güçlü gövde malzemesi ile güvenlik elemanları ile yolda kalma becerisini üst seviyede sunuyor. 

 

 

Skoda Octavia – 2013 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz