Yeni Mercedes C’nin fiyatı ve özellikleri

Yeni C series

 

Mercedes'in Türkiye'deki en önemli modellerinden olan C Serisi yenilendi. Yeni C Serisi, kamuoyunun önüne ilk kez Ocak 2014 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde Detroit Otomobil Fuarı'ndan önce çıkacak.

 

İç ve dış fotoğrafları yayınlanan yeni C'nin önceden yazıldığı gibi S serisinin küçüğü olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Tasarımı S serisine fazlasıyla tekrarlayan C Serisi, markanın diğer bir modemi yeni CLA ile de benzerlikler içeriyor.

 

MOTORLAR

Yeni C ile ilgili bir bilgiyi tekrarlayalım; merakla beklenen bu otomobil nisan ayında Türkiye yollarına çıkacak. 1.6 litrelik 156 beygir gücündeki benzinli motorun devam edeceği yeni C serisi, 2.0 litrelik benzinli ve 2.2 litrelik dizel motor seçeneklerine de sahip olacak.

 

İsteyene, özellikle Türkiye'de bana vergiler vız gelir diyenlere (çıkar mı) 3.0 litre hacimli 329 beygir gücündeki V6 motor seçeneği de olacak.

 

İÇİ TAMAMEN YENİLENDİ

Yeni C'nin daha önce ipuçları gösterilenç iç mekan ve kokpiti de markanın genel hatlarından uzaklaşmayan tasarıma sahip. Fotoğraflara baktığımızda malzeme ve işçilik kalitesinin arttığı dikkat çekiyor ama görsellerin full donanım araçlarla çekildiğini hatırlatalım. Türkiye'de çok tutulan 1.6 litre motor seçeneğiyle hangi detayların ithal edileceği henüz belli değil. İç mekanda artık 7 inçlik dokunmatik ekran üzerinden bilgi ve eğlence sistemi kontrol edilebiliyor.

 

yeni c serisi yeni c serisi

 

Yeni C, Almanya'da 33 bin euro civarından başlayan fiyatlarla ön siparişe açıldı. Model Türkiye'de  yıllık 8 bin adetlik satışara ulaşmıştı. Türk tüketicilerin özellikle vergi avantajlı C Serisine ilgi gösterdikleri dikkate alındığında 100 bin TL etiketli bir C'nin 5 haneli satış rakamlarını görmesi bile mümkün olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz