Geleneksel lüksten “sıkılanlar” için

Mazda yenilediği 6 modelinde tasarım konusundaki ustalığını bir kez daha sergiliyor. Japon Mazda bunu yeni açılan Los Angeles Motor Show’da gösterdi. LA’de vitrine çıkan yeni Mazda6 kendine özgü çekici ve sportif hatlarıyla farkını ortaya koyuyor. Ve tabii tasarımdaki benzersizliğin yanına yeni teknolojileri de eklemek gerekiyor.

Yeni Mazda 6 modelinin içinde dikkati çeken bir kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme söz konusu. O artık premium markaların rakibi. dikişli derinin en ufak bir pürüz olmadan kullanılması yeni Mazda6 modelinin öne çıkan kalite algısını yükselten farkları arasında. Aracın dışından olduğu kadar içinden de sanki çok lüks bir otomobile binmişiz izlenimi alabiliriz.

Türkiye Mazda 6 ile tanışıyor. Ama vergiler nedeniyle bu harika otomobil Türk kullanıcıların zağında kalan ve kalmaya devam edecek modeller arasında yer alıyor. Mazda bu aracına 2.5 lt turbo motor koymuş. Tabii ki Kuzey Amerika pazarındaki rekabet için bu şart.

Yandan bakıldığında yeni Mazda 6’nın coupe karakteri belli oluyor. Bunu arka yolcuların başını eğmesini önleyecek bir açıyla yaptığını söyleyebiliriz.

Mazda, özellikle ABD’de 3 sıra 7 koltuklu CX-9 modeliyle güzel bir çıkış yakaladı. Bilinen premium markalardan sıkılanların tercihi oldu ve önemli yükseliş yakaladı. Bu tavrı şimdi orta sınıf sedanıyla sürdürmeye kararlı olduğunu gösteriyor. Bilinen lüks markalardan sıkılanlar için ilk alternatif hazır.

Virajlarda her tekerleğe ayrı güç uygulayarak, güvenli dönüş getiren G-Vektor Kontrolü gibi sistemlerle Mazda6 yolculukları daha güvenli.

Yeni Mazda6’nın önü güçlü, sportif, geniş ve derinlikli bir izlenim veriyor. 2.5 benzinli turbo motorla 250 beygir gücüne ve 310 nm torka üretebiliyor.

Yeni LED farlar, sis farlarıyla birlikte aracın yeni ışık imzasını oluşturuyor. Gece sürüşleri için güvenliği yüksek bir aydınlatma vaat ediyor.

17 ve 19 inçlik jantlar aracın görünümüne kesinlikle olumlu katkıda bulunuyor.

Deri koltuklar kaliteli malzemelerin kaliteli işçilik eliyle birleşimini hissettirecek kadar iyi.

İnsan bu kokpitte güven ve konforla uzun bir yola çıkmak isteyebilir !

Yeni Mazda6’daki motor teknolojisindeki en büyük yeniliklerden biri iki ve dört silindir kullanımının değişimi. Araç ne kadar silindire ihtiyacı varsa o kadırını çalıştırıyor. Yakıt ekonomisi için VW Grubunda ACT sistemi olarak kullanılan bu teknoloji şimdi Mazda’da kendine yer buluyor.

Aracın iç mekanında yatay uzanan hatlar, genişliğe gönderme yaparken, ferahlık hissini de artırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz