Yeni Jazz 1.5 i-VTEC Dynamic 2017 fiyatı belli oldu

Honda, küçük segmentteki havalı modeli Jazz’ın fiyatlarını açıkladı. 1.5 i-VTEC Jazz fiyatı belli oldu. Henüz 2018 modeller ithal edilemediği için 2017 modellerin fiyatlarını açıklayan Honda Türkiye, 1.5 lt motorlu yeni Jazz Dynamic versiyon otomatik şanzımanı 93.900 TL’den satışa çıkardı. Yeni motor ve yeni donanım paketi ile Honda Jazz, yollarda daha fazla performans vaat ediyor. Yeni 1.5 litrelik i-VTEC benzinli motor 130 beygir gücünde ve 155 nm torka sahip.

Otomobilde Honda’nın adını Idle Stop koyduğu start and stop dediğimiz sistem de bulunacak. BU sistem, aracın kısa süreli duruş yaptığı, trafikteki bekleme veya kırmızı ışıklarda motoru durduruyor ve ardından gaz pedalına basınca yeniden çalıştırıyor. Bu sayede araç daha yakıt cimrisi hale geliyor.

Honda Jazz 1.5 0-100 hızlanması

Resmi açıklamalarda 0-100 hızlanması 10 saniye olan yeni motorlu Jazz, 1.3 lt motorda bu hızlanmayı 12.3 saniyede tamamlayabiliyor.

Ortalama yakıt tüketimi değeri resmi verilerde 6.3 lt olan Honda Jazz, 1.3 lt Elegance kardeşinden sportif detaylarla ayrışıyor. Dış tasarımda siyah yan aynalar, spoiler, karartılmış arka camlar gibi daha agresif görünüm veren özelliklere sahip olan 1.5 Dynamic versiyon, geri görüş kamerası gibi bazı konfor özelliklerinden feragat edilmesiyle dengelenmiş.

1.3 lt i-VTEC motorla kombine Elegance Jazz ile 1.5 lt i-VTEC motorla kombine Dynamics Jazz fiyatları aynı tutulmuş.

İki araçta teknolojik donanımlar açısından herhangi bir farklılık bulunmuyor. ikisi de aynı teknolojileri kullanıyor.

Honda Jazz 1318 cc benzinli motorlu Elegance versiyonun satış fiyatı da aynı: 93.900 TL.

Yenilenen Jazz, yeni nesil teknolojilerinin yanı sıra yeni motoruyla iddialı.

 

2018 model Honda Jazz: Avrupa’dan önce yeni motorla Türkiye’de

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz