Yeni Insignia’ya “fulün fulü” ilgisi

Opel temmuz ayında bir yandan Fransız PSA bünyesine katılırken, bir yandan da yeni orta sınıf modeli Insignia’yı yollara çıkardı. Yeni Insignia’nın kısa sürede 50 bi adetlik satış rakamına ulaştığını açıklayan Opel yetkilileri, Avrupa genelinde olduğu gibi Türkiye pazarında da üst donanım seviyeleri tercih edildiğini vurguladılar.

·  Avrupa genelinde müşterilerin yüzde 86’sı Navi 900 IntelliLink bilgi-eğlence sistemini tercih etti. Yüzde 70 AGR sertifikalı ergonomik koltuklarıyla, yüzde 63’ü ise IntelliLux far sistemiyle aracı satın aldı.

·  Türkiye pazarında ise OPC Line Sport tasarım unsurları, Navi 900 IntelliLink, Flexride Adaptif Şasi, Head up Display ve Bose Ses sistemini kapsayan Premium Tasarım Paketi yoğun ilgi görüyor.

Yeni Insignia’nın Haziran ayında pazara sunulduğu göz önüne alındığında ulaşılan satış rakamı Opel yöneticilerinin beklentilerinin de üzerine çıktı.

2017 model yeni Opel Insignia’da teknoloji tercih ediliyor.

Avrupalılar teknolojik oto istiyor

Yeni Insignia sahiplerinin Avrupa genelinde en çok talep ettiği teknolojik özellik üst sınıf bilgi-eğlence sistemi Navi 900 IntelliLink. Sipariş edilen her 10 Insignia’nın yaklaşık 9’unda bu sistem talep edildi. Sekiz inç’lik ekran ve entegre navigasyon sistemi ile gelen sistemin harita bilgisi tüm Avrupa’yı kapsıyor.

Insignia Navi 900 IntelliLink özellikleri:

“Favoriler” konsepti doğrultusunda kullanıcılar aralarında radyo istasyonları, telefon numaraları, çalma listeleri ve navigasyon güzergahları da dahil olmak üzere 60 favori kaydı yapabiliyor. İhtiyaç halinde bunlara kolaylıkla erişebiliyor. Navi 900, Apple CarPlay ve Android Auto aracılığı ile akıllı telefon entegrasyonunu da rahatça gerçekleştiriyor.

Masaj yapan koltuklar da tüketiciye cazip geliyor

Diğer taraftan sipariş edilen yeni Insignia’ların yüzde 70’i AGR sertifikalı ergonomik koltuklara sahip. Bu koltuklar, elektrikli ayarlanabilir destekleri yanı sıra, masaj, ısıtma ve havalandırma özelliklerini de sunuyor.

Sürücüler yolunu görmek istiyor

Yeni Opel Insignia’nın başarısına önemli katkı sağlayan bir diğer teknolojik yenilik ise IntelliLux LED Matrix farları. Toplam siparişlerin yüzde 63’ü bu gelişmiş far sistemi ile yapıldı. Sistem, tüm özelliklerinin yanı sıra 400 metreye kadar aydınlatma da sağlıyor.

Opel Crossland X Temmuz’da geliyor

Son dönemde sınıfındaki rakipleri ile gerçekleştirilen karşılaştırma testlerinden gelen sonuçlar Opel’in yeni Insignia ile başarılı formülünü yakaladığına işaret ediyor. Şu ana kadar yeni Insignia Almanya’da iki, Hollanda’da üç, Fransa ve Çek Cumhuriyeti’nde ise birer karşılaştırma testinde rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Ülkemizde de Haziran’da pazara sunulan Yeni Insignia’da başlangıç fiyatı 124 bin 750 TL. Yoğun şekilde talep edilen 1.6 dizel otomatik motor-şanzıman kombinasyonu ise 151 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışta. Ayrıca Opel’in Ağustos ayına özel açıkladığı kampanya ile yeni Insignia’da 36 bin TL, 12 ay, sıfır faizli kredi imkanı da mevcut.

Ford Grand C-Max test sürüşü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz