Yeni Hyundai, Türkiye’ye gelecek ama

i30 Fastback sportif çizgileriyle dikkat çekiyor.

Hyundai, hatcback ve sedan gövde tiplerinin karşısına çıkmak üzere yeni i30 Fastback modelini geliştirdi ve Avrupa’da satışına başladı. C segmentine farklılık getiren i30 Fastback, ülkemizde yılın son çeyreğinde satılmaya başlanacak.

Sadece hatcback karoserle bugünlere gelen i30, gövde tipini ikiledi.

Hyundai Smart Sense aktif güvenlik ve sürüş yardımcısı sistemlerle iddialı bir otomobil olan i30 Fastback, aynı zamanda kompakt sınıftaki ilk beş kapılı coupe.

i30 Fastback sportif çizgileriyle dikkat çekiyor.

Hyundai i30 serisinin sürüş dinamikleri, markanın Avrupa Test Merkezi’ndeki mühendisleri tarafından ünlü Nürburgring “Nordschleife” pistinde test edildi. i30 Fastback, serinin diğer gövde tiplerine kıyasla bazı önemli farklılıklar ortaya koyuyor.

i30 Fastback profilden …

Beş kapılı versiyondan 5 mm daha alçak ve sertliği yüzde 15 oranında artırılan süspansiyon sistemi ile donatılan otomobil, konfor açısından pozitif izlenim vaat ederken aynı zamanda daha dinamik ve daha çevik bir sürüş deneyiminin de habercisi gibi görünüyor..

Avrupa’da satılmaya başlayan yeni i30 Fastback, Türkiye’ye yıl sonuna doğru gelecek.

1,425 mm’lik bir yüksekliğe sahip i30 Fastback, beş kapılı kardeşine göre 30 mm daha alçak. Otomobil, sportif tamponlarıyla da bünyesindeki dinamizmi simgelemeye devam ediyor. Eğimli bagaj kapağı ve yüksek omuz çizgisiyle farkındalık yaratan aracın LED teknolojili far ve stopları da dış görünüşü pekiştiren diğer detaylar.

i30 Fastback kokpit …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz