Yeni Hyundai Tucson tasarımı bu şekilde mi olacak

Hyundai Tucson markanın en çok satan modellerinden biri; Türkiye’de bir dönemin Accent ağırlıklı markası şimdi SUV imajıyla yola devam ediyor. Aslında artan trend CUV yani daha estetik ve aerodinamik modellerden yana ve Hyundai bu yönde hızlı dönüşüm yaşayan markalardan biri. Tasarım bu sınıfta oldukça belirleyici olduğunda Hyundai modellerinin yakın geleceği de dikkate değer hale geliyor. Geçen yıl makyajlanan Tucson bir sonraki adımda neye benzeyecek?

2004 yılında oldukça sıradan bir tasarımla ve Tucson adıyla (Kia Sportage ikizi gibi) yola çıkan kompakt SUV model, 2009 yılında ikinci nesle ulaştı; ve Avrupa’da tüm modelleri “i” serisi yapma hevesinin karşılığı olarak da bu bölgede (Türkiye dahil) ix35 adıyla pazarlandı. 2013 yılında bu model makyajlandı, 2015 sonrasında ise hala güncel olan (2018’de makyajlanan) jenerasyon ortaya çıktı. Peki sırada ne var?

Test görüntüleri ortaya çıkan yeni Tucson modeli için bir Rus web sitesi bir kolaj oluşturmuş. Tucson’un gövdesi geniş ve ön tarafı çok fütüristik. Üstte dar bir far grubu var ve ızgara çok fazlasıyla büyük.

2021 model yılında yollarda olması beklenen yeni Tucson bakalım bu futuristik tasarıma geleneksel motorlar; ve yeni nesil motorlar kullanımı konusunda nasıl bir dağılım sağlayacak. 2 litre altında benzinli dizel motorlar ile hibrid ve PHEV motor sistemlerinin ağırlığı ne olacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz