Yeni Honda Jazz güvenlikte 5 yıldız aldı

NEW HONDA JAZZ e:HEV SCORES TOP MARKS UNDER TOUGH NEW EURO NCAP STANDARDS

Yeni Honda Jazz e:HEV, Euro NCAP çarpışma testinden 5 yıldız aldı. Olası bir çarpışmada çarpışmaya karışan yolcular ve diğer araçlara olan etkiyi de değerlendiren; yeni Euro NCAP test prosedürlerinin uygulandığı ilk ana modellerden biri olan Honda Jazz e:HEV; yeni ön orta hava yastığı ve Honda SENSING aktif güvenlik teknolojisi ile en kapsamlı güvenlik paketini sunan Jazz modeli oldu.

Hibrit güç-aktarma sistemi ile sunulan yeni Jazz; Avrupa’da standart olarak ön orta hava yastığı ile donatılan ilk Honda modeli oldu. Sürücü koltuğunun sırtlığına entegre edilen hava yastığı; olası bir kaza anında sürücü ile yolcu arasındaki boşluğa doğru açılıyor ve böylece sürücü ile ön yolcunun birbirine çarpmasını önlemeyi hedefliyor. Açılma sırasında maksimum koruma sağlaması için hava yastığını doğru konumlandırmak ve virajda yönlendirmek üzere üç bağlantı ipi kullanılıyor. Bu yeni özelliği hayata geçirmek üzere Honda’nın mühendislik ekibi; yeni tasarlanan sürücü koltuğunun sırtlığına uyacak şekilde yeni bir hava yastığı ünitesi de geliştirdi.

Honda Jazz e:HEV’in pasif güvenlik özellikleri daha yüksek çözünürlüklü ve daha geniş açılı bir kamerayla geliştirilen; ve endüstrinin en gelişmiş aktif güvenlik ve sürüş destek teknolojileriyle donatılan Honda SENSING ile tamamlanıyor. Önceki nesil Jazz’ın çok amaçlı kamera ve sensör kurulumunun yerini alan yeni kamera daha geniş bir yol yüzeyini ve trafik özelliklerini tanımlıyor. Tüm Honda modellerinde standart olarak sunulan Honda SENSING, diğer birçok özelliğin yanı sıra; Uyarlanabilir Hız Sabitleme, Şerit Takip Yardımı ve Yoldan Çıkma Önleme gibi sistemleri içeriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz