Yeni Honda Civic Sedan banttan indi

Yeni Honda Civic Sedan banttan indi. Temeli 1996 yılında atıldıktan sonra ilk otomobilini 1997 yılında üretim bantlarından indirmeye başlayan Honda Türkiye’nin fabrikasında bu yıl yeni bir dönüm noktası yaşanıyor. Honda Türkiye’nin Kocaeli’ndeki fabrikasından 10’uncu nesil Honda Civic Sedan üretim bantlarından inmeye başladı. 123 milyon TL’Lik yatırımla hayata geçirilen proje, üretildiği platform nedeniyle Honda’nın global ve Avrupa pazarındaki en önemli modeli. Her yeni nesilde tasarımdan teknolojisine segmentindeki standartları üste çıkarmayı hedefleyen Yeni Honda Civic Sedan modelinin üretimiyle birlikte Honda Türkiye Fabrikası’nın üretim kapasitesi de kademeli olarak artırmaya başlayacak ve ilave vardiyaya geçilecek. 1997 yılında Civic Sedan’ın 6’ncı nesli ile üretime başlayan İzmit Çayırova’da bulunan fabrikası geçen 19 yıl içerisinde dört farklı Civic jenerasyonu üretti.

Yeni Honda Civic Sedan banttan indi ne zaman satışa sunuluyor?

10’uncu nesli üretilmeye başlanan yeni Civic Sedan’ın 8 Ekim’de Honda showroomlarında satışına başlanacak.

Honda Civic Sedan'ın fiyat listesi
Honda Civic Sedan’ın fiyat listesi

1 Ekim – 16 Ekim tarihleri arasında 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Honda Civic Sedan ve Civic Hatchback modelleri yeni teknolojileriyle otomobil severlerin beğenisine sunuluyor. Honda SENSING ile birlikte şerit takip sisteminden acil fren sistemine cruise control’den trafik işaretleri tanıma sistemine kadar çeşitli çarpışma hafifletici sistemlerin yer aldığı otomobil ilerleyen aylarda Euro NCAP bağımsız çarpışma testine girecek ve kendini orada gösterecek.

Honda Civic HB’nin motor ailesinde ilk etapta iki turboşarjlı benzinli motor kendini gösterecek. Bu motorlardan biri 127 beygir güç üreten 1.0 litrelik üç silindirli turbo motor diğeri ise 180 beygir güç üreten 1.5 litrelik dört silindirli motor olacak. Her iki motor tercihe göre 6 ileri manuel ya da CVT otomatik şanzıman ile kombine edilebilecek. 2017 yılının sonlarına doğru hatchback otomobile i-DTEC dizel motor seçeneği de eklenecek. Böylelikle, yeni Honda Civic HB’in yakıt ekonomisini tahmin edildiği gibi daha da geliştirmiş olacak.

Yeni Honda Civic HB’yi mevcut versiyon ile karşılaştırıldığında 16 kilogram hafif olacak. Ayrıca daha alçak, daha geniş ve daha uzun olacağı söylenen otomobilin dingil mesafesi de 30 milimetre uzayacak. Böylelikle, kabinde daha geniş bir alan sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz