Yeni Honda Civic önce Paris’te vitrine çıkacak

Yeni Honda Civic önce Paris’te vitrine çıkacak.

Sedan versiyonu Türkiye’de üretilecek olan Honda Civic’in hatchback versiyonuna ait fotoğraflar geçen aylar boyunca otomotiv basınında sıkça yer aldı. Geçen bu sürenin ardından 2016 Paris Otomobil Fuarı ’ndaki gösterimine kısa bir süre kala Honda Civic HB, resmi olarak kendini gösterdi ve fotoğraflarıyla birlikte tanıtıldı. 

Avrupa’daki satışına 2017 yılında başlanacak olan Honda Civic HB’nin motor ailesinde başlangıçta yalnızca iki turboşarjlı benzinli moyor görev alacak. Bu motorlardan biri 127 beygir güç üreten 1.0 litrelik üç silindirli turbo motorken, diğeri 180 beygir güç üreten 1.5 litrelik dört silindirli motor olacak. Her iki motor da tercihe göre 6 ileri manuel ya da CVT otomatik şanzıman ile kombine edilebilecek. 

Yeni kasa Honda Civic içinde C segmenti arabaların tüm özelliklerini bulabileceksiniz
Yeni kasa Honda Civic içinde C segmenti arabaların tüm özelliklerini bulabileceksiniz

Yeni Honda Civic motor seçenekleri
Yaklaşık 70 global pazarda satışa sunulacak olan otomobile 2017 yılının sonlarına doğru 1.6 litrelik i-DTEC dizel motor seçeneği eklenecek. Honda bu motor ile Honda Civic HB’in yakıt ekonomisini tahmin edildiği gibi daha da geliştirmiş olacak.

Civic ile yeni Civic arasındaki farklar
Mevcut Honda Civic HB modeline göre 16 kilogram daha hafif olan yeni Civic HB aynı zamanda daha alçak, daha uzun ve daha geniş olacak. Otomobilin alçak tavanına karşılık kabin içindeki alan dingil mesafesinin 30 milimetre genişletilmesiyle daha ferah bir hal alacak. 

Yeni Kasa Honda Civic HB Kimlere Rakip Olacak
478 litrelik yükleme kapasitesine sahip Honda Civic HB bu haliyle en önemli rakiplerinden biri olan Volkswagen Golf ’ten ve Ford Focus HB ’den daha fazla yük taşıyabilecek. Bu arada, Ford Focus HB’nin 421 litrelik, VW Golf’ün ise 380 litrelik bagaj hacmi olduğunun altını çizelim.
Dış tasarımıyla birlikte kabini de elden geçirilen Civic HB’de kabin kalitesinin bir adım daha öteye taşındığını söyleyebiliriz. Yeni Civic HB’de artık elektronik park freni orta konsolda yer alıyor. Sürgülü kol dayama ise pratikliği artıyor.

Honda Akıllı Koltukları ’yla donatılan otomobilin orta konsolundaki ekranda Apple CarPlay ve Android Auto sistemlerini destekleyen Honda Connect hayat buluyor.

Yeni Honda Civic önce Paris’te vitrine çıkacak:
İlk kez bu ayın sonunda basın günleri ile açılacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda gösterilecek olan yeni Civic Hb ve Sedan modellerinde yeni teknolojiler de görev alacak. Honda SENSING ile birlikte şerit takip sisteminden acil fren sistemine cruise control’den trafik işaretleri tanıma sistemine kadar çeşitli çarpışma hafifletici sistemlerin yer aldığı otomobil ilerleyen aylarda Euro NCAP bağımsız çarpışma testine girecek ve kendini orada gösterecek.

[huge_it_slider id=”10″]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz