Yeni genel müdür belli oldu

1 Nisan tarihinde gerçekleşecek genel müdür değişikliğinde yeni isim belli lodu.

Yapılan görevlendirme, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce tarafından bir yazıyla duyuruldu.

Buna göre Scania-Krone Genel Müdürlüğünü yürüten Tolga Senyücel, Skoda Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Bu görevi yürüten Mahmut Kadirbeyoğlu, 1 Nisan tarihi itibariyle görevi Senyücel'e devredecek.

Senyücel, genel müdürlük görevini Doğuş Otomotiv adına üstlendiği öğrenildi.

Bilindiği gibi Yüceauto Skoda, yüzde 50 Yüce ailesi, yüzde 50 Doğuş Otomotiv ortaklığıyla faaliyet gösteriyor. Yönetim Kurulu'nda Aclan Acar ile Ali Blaloğlu da bulunan Yüce Auto'nun yol haritasının nasıl bir seyir izleyeceği de yeni dönemde görülecek.

Bu arada Senyücel'den boşalan Scania-Krone Genel Müdürlüğü görev için de DOD Genel Müdürü İlhami Eksin'in atanacağı kulislere düştü. Henüz bu konuda resmi atama yapılmadı. DOD Genel Müdürliğü içinse daha önce Doğuş Grubu'nun Mısır biriminin genel müdürlüğünü yapmış olan Bülent Güler'in adı dile getirilmişti. Bu operasyon, Suzuki Türkiye'nin Doğuş Otomotiv bünyesine katılmaması nedeniyle akim kalmıştı.

Tolga Senyücel'e Otoajanda ekibi olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Konuyla ilgili Ahmet Yüce tarafından yapılan açıklamada Kadirbeyoğlu'na katkılarından dolayı teşekkür ediliyor ve yeni görevlendirme duyuruluyor:

 

Grubu yakın isimler, atama zincirinin yeniden ele alındığını ve başlatıldığını belirtiyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz