Yeni Ford Fiesta’ya 1.0 lt motor

0

 

Ford'un bu yıl Türkiye'de en çok satan modeli durumundaki Fiesta görünür şekilde değişti. Araçtaki değişiklikler hem içeride hem de dışarıda rahatlıkla farkedilebiliyor.

Eylül ayı sonunda kapılarını açacak Paris Motor Show için hazırlıklarını son aşamaya getiren otomotiv devleri yeni modellerinin üzerindeki sis perdesini aralamaya başladılar.

Dün gece yarısı VW Golf'ün üzerindeki örtünün kaldırılmasının ardından bugün de Ford Fiesta kendini gösterdi.

Ön görünümü Aston Martinvari çizgileri andırır tasarlandığı gözlenen yeni Fiesta'nın Türkiye'ye geliş tarihi 2013 yılı ilk çeyreği olacak.

 

Ford, Renault Clio 4 ve Peugeot 208 gibi otomobillerin tanıtılmasının ardından aynı segmentteki Fiesta'yı makyajladı. Keskin hatlı tasarıma sahip, yeni teknolojilerle donatılmış, en çok satan otomobillerinden olan Fiesta'nın yeni nesli sonunda meraklılarına meraklılarıyla buluştu.

Tamamen 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan makyajlı Fiesta’nın yeni petek tasarımı ve krom çıtaları amiral gemisi Fiesta ST’den ödünç alınmış. Revize edilen kaput tasarımı, LED gündüz farları, güncellenen ön tampon ve  çok kollu büyük alaşım jantlar ile dikkat çeken 2013 Fiesta’nın kuyruk lambaları da güncellenmiş.

Yeni Fiesta'da sesle komutu algılayabilen Ford'un Ford SYNC teknolojisi bulunuyor. Ancak Fiesta'yı dikkat çekici kılan bu değil. Yeni Fiesta sınıfının en iyi yakıt tüketimini sunan 1 litrelik benzinli EcoBoost motora sahip.

Hakkında daha fazla teknik bilgi verilmeyen yeni Fiesta için Paris Otomobil Fuarı'nı beklemek gerekiyor.

İşte Ford'un 1.0 lt hacimli yeni motorunun da görev yapacağı yeni Fiesta'nın ilk resimleri…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here