Yeni Fiesta 64 bin 500 TL’lik etiketi ile Türkiye’de!

0

Dünyaya geldiği günden bu güne kadar tüm dünyada 17 milyonluk satış adedine ulaşan Ford’un küçüğü Fiesta, 8’inci nesliyle ülkemiz yollarına çıktı. 40 yıldan uzun zamandır hayatımızda olan Ford Fiesta, şu günlerde otomotiv basını tarafından Bodrum’da test ediliyor. Test izlenimlerini daha sonra paylaşacağımız Fiesta’nın 41 yıllık serüvenine bakmak isterseniz haberimizi inceleyebilirsiniz. Biz şimdi gelelim yeni nesil Fiesta‘nın bize sunduklarına.

Tek beden beş ruh!

Fiesta ülkemizde her biri farklı karakterde müşteri kitlesine hitap eden 5 farklı versiyona sahip. Bunlar; Fiesta Trend&TitaniumFord Performance araçlarından ilham alan Fiesta ST-Line, modern lüks detayları ile Fiesta Vignale, crossover olarak sunulacak Fiesta Active ve yüksek performanslı Fiesta ST.

[yuzo_related]
Yeni Fiesta’nın beş farklı versiyonu bulunuyor

Yeni Fiesta ilk etapta giriş donanım seviyesi ihtiyaçlarına yönelik Trend; yüksek donanıma sahip Fiesta Titanium versiyonları ile sunulacak. Bu ikiliyi, Ford Performance modellerinden ilham alan iç ve dış tasarım stiline sahip Fiesta ST-Line izleyecek. Ford Vignale’nin lüks ürün ve sahip olma deneyiminin bir parçası olarak, Fiesta ürün portföyünde ilk kez sunulan Yeni Fiesta Vignale, 2017 yılı son çeyreğinde Türkiye’deki müşterilerle buluşacak. Artırılmış sürüş yüksekliği, tavan çıtaları ve ilave kaplama içeren SUV esintili stil ile hatchback’lerin pratikliğini ve gerçek Fiesta sürüş dinamiklerini kombine eden ilk Fiesta crossover modeli Active, merakla beklenen modellerden biri olacak. 2018 yılında Active ile birlikte pazara sunulacak bir diğer Fiesta modeli, serinin en güçlüsü Fiesta ST olacak. Fiesta ST şimdiye kadar ilk kez gücünü üç silindirli bir motordan alan ilk Ford performance modeli ve seçilebilir sürüş modları sunan ilk Fiesta ST olacak.

Dış tasarımında sadeliğin dikkat çektiği otomobilde, açılabilir panoramik cam tavan kesintisiz bir ferahlık sunarken, sadeleştirilen butonları ve ergonomisi artırılmış ön konsol ile yüksek kalite hissini birleştiriyor.

SYNC 3 sizi anlıyor

Yeni Fiesta orta konsolunda yer alan 8 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran aracılığıyla SYNC3 araç içi multimedya sistemi ile sesle komut sistemi sunarak dünyaya bağlanıyor. Otomobilde ayrıca 10 hoparlör 675 watt’lık B&O PLAY ses sistemi bulunuyor. SYNC 3, Fiesta sürücülerinin basit sesli komutlarla araç içi sistemleri ve bağlı akıllı telefonlarını kontrol etmesine imkan tanıyor. Sürücüler, sadece bir butona basıp örneğin “Ahmet’i ara”, “Tümünü çal” ve “Mesajı yanıtla” diyerek sistemin telefon, müzik ve araç içi fonksiyonları sesli komutlar ile kontrol etmesini sağlıyor. Sistem, Apple CarPlay ile uyumlu ve ayrıca SYNC AppLink aracılığıyla Spotify gibi çeşitli akıllı telefon uygulamalarının sesle aktive edilmesini de sağlıyor.

Fiesta’nın tabletten esinlenilen 8 inçlik renkli dokunmatik ekranı, dokunma ve kaydırma hareketleriyle yönetilebiliyor.

Yeni Fiesta’nın bagaj kapağı, daha kolay erişim için genişlerken kişisel eşyalar için yüzde 20 daha büyük torpido gözü ve orta konsolda 1 litre hacimli bir bölme sunuluyor. Arka kapılardaki bölmelere uzun yolculuklar için 0,6 litrelik su şişeleri konabiliyor.

Yeni Ford Fiesta, Ford Options ile 64.500 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatıyla Ford Yetkili Satıcıları’nda.

Yeni Ford Fiesta’nın motor seçenekleri

Geliştirilmiş süspansiyon ve Elektronik Tork Kontrolü sistemiyle virajlarda yüzde 10 daha fazla yol tutuş ve yüzde 8 iyileştirilmiş fren mesafesi sunan yeni Fiesta‘da 100 PS 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor – otomatik şanzıman ve 85 PS güç sunan yeni 1.5L TDCi dizel ve yeni 1.1 litre benzinli motorlar – manuel şanzıman seçenekleri bulunuyor.

Fiesta Bodrum’da

Ford’un 1.1 litre benzinli motoru, 1.0 litre EcoBoost ile üç silindirli bir mimariyi paylaşıyor ve atmosferik basınçlı önceki 1.25 litre benzinli motorun yerini alarak 85 PS güç ve beş vitesli yeni manuel şanzımanla sunuluyor. Daha fazla güçle birlikte 101 g/km’den başlayan CO2 emisyonu ve önceki motora göre yüzde 18 iyileştirme ile 4.4 l/100 km yakıt verimliliği sağlıyor.

Yeni Ford Fiesta’nın güvenlik ekipmanları

B-HB Fiesta‘nın gelişmiş sürüş yardım teknolojileri, iki kamera, üç radar ve 12 ultrasonik sensörle destekleniyor; sistemin parçaları birlikte çalışarak aracın etrafını 360 derece algılıyor ve 130 metreye yani bir futbol sahasından daha uzun bir mesafeye kadar görebiliyor. Fiesta, yolun ilerisindeki veya yolun ilerisine yakın bir noktadaki ya da arabanın önünden geçen yayaları algılayabilen Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Sistemi, Fiesta’nın farlarından gelen ışığı kullanarak geceleri de güvenli sürüş imkanı tanıyor. Fiesta‘nın sahip olduğu Dikey Park Özellikli Otomatik Park Sistemi, arka arkaya veya yan yana duran otomobiller arasındaki uygun park yerlerini bulma ve otomatik park etme konusunda sürücülere yardım ediyor.

Yeni Fiesta artık birçok sürüş yardım sistemine sahip

Yeni Fiesta‘da yer alan diğer güvenlik ekipmanları ise şöyle; Trafik Levhası Tanıma Sistemi ve Otomatik Uzun Far teknolojisi, Adaptif Hız Sabitleyici, Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Sürücü Dikkat Takip Sistemi, Şerit Takip Sistemi, ve Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemleri.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, keyifli sürüş deneyimi, Fiesta’nın cazibesinin merkezinde yer alıyor ve tüm yeni Fiesta’larımız nesiller boyu sürücüleri memnun eden karakterine sadık kalırken bugüne dek en keskin, sportif ve en dengeli performansı sergiliyor. 2018 ortası itibariyle sunacağımız tüm versiyonlar ile Fiesta ‘segmentinin en çok seçenek sunan ve en teknolojik aracı’ olacak” dedi.

Ford Fiesta’nın 41 yıllık tarihi

40 yıllık Fiesta’nın en büyük yenilenmesi

İstanbul Autoshow 2017 – Ford standında yeni Fiesta ve GT Race Car görülmeden geçilmez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here