Yeni Dacia Duster, Türkiye’ye ne zaman gelecek?

 

Renault kanatları altındaki Dacia'nın en önemli modelerinden biri olan Duter yeniulendi. Yeni Duster'ın ilk fotoğrafları ortaya çıktı.

Yeni Duster'ın halefindeki başarıyı getiren ana hatları koruduğu görülüyor. Ama yeni Duster artık daha bir SUV görünüme bürünmeye başlamış.

Yeniden tasarlanan ön ızgarada iki sıra krom kaplı çıtalar ve büklümlü hatlar dikkat çekiyor. Alçaltılan hava girişi de bir başka ayrıntı…

Yine dikkat çeken bir başka detay ise gündüz farları… Yine mercekli farlar artık aracın daha estetik hale geldiğinin işareti. 

Yeni Duster Türkye'de bu yılın son çeyreğinde piyasaya çıkacak. Duster modelinin bu yılın 7 ayındaki toplam satışları 6.231 adeti bulmuştu. 

 

Göze çarpan 4×4 stili

Aracın ön tasarımı iki adet krom kaplı şerit ile süslü yeniden tasarlanmış bir ızgara ile elden geçirildi. Söz konusu ızgaranın artık yeni, alçağa yerleştirilmiş hava giriş kanalı ve gündüz sürüş lambalarına sahip çift optikli farları var.

 

Bütün bu yenilikler bir yandan aracın yoldaki duruşunu ve sağlamlığını vurguluyor diğer yandan da "her yere gitmeye" hazır karakterini ön plana çıkarıyor.

 

Aracın stil direktörü David Durand, yeni Duster'ı şöyle tanımlıyor:

"Aracı orijinal modelin çekiciliği ve orantıları üzerine inşa ettik. Izgara gibi kimlik unsurları modernize edildi. Bunun yanı sıra otomobilin 4×4 özelliklerini güçlendirdik ve fayda sağlayan tüm niteliklerini koruduk. Yeni Duster, başlangıç DNA'sını sürdürürken daha da güçlü bir karaktere kavuştu."

Yeni destek parçalı Duster-etiketli tavan barları otomobilin SUV karakterini vurguluyor. Yepyeni 16-içlik "Koyu Metal" alaşımlı jantlar ve "Çamur ve Kar" lastikleri ise Yeni Dacia Duster'ın profiline taze bir hava katıyor.

 

Arkada ise yeni lamba grubu ön kısımdaki stil özelliklerini tamamlıyor; özellikle de krom kullanımı ile. Krom kaplı bir egzoz çıkış borusu ve yeni "4WD" harfleri araçtaki stil değişikliklerini tamamlıyor ve aracın kişiliğini güçlendiriyor.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz