Yeni Dacia Duster sahnede! İşte ilk görüntüler

Türkiye’de en çok satan SUV’lar arasında ilk iki modelden biri olan Dacia Duster, yenilenen yüzünü 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterdi. 7 yıllık ömründe 1 milyonu geçen satışa ulaşan Duster, yeni haliyle artık daha geniş bir iç mekan ve daha yetenekli bir arazi sürüşü sunuyor.

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen yeni Duster’ın dikkat çeken yenilikleri şu şekilde sıralanıyor:

  • Tamamen yeni, modern, sağlam dış tasarım
  • Yeni iç tasarım: tamamen yeniden tasarlandı, daha konforlu ve daha kullanıcı dostu
  • Sürüşü kolaylaştıran yeni ekipmanlar
  • Geliştirilen konfor ve sürüş keyfi
  • 4×4 sürüş deneyimi
  • Uygun bir fiyat
Yeni Duster, Frankfurt’ta

Yeni Duster’ın hem iç hem de dış kısmı daha cesur bir kişiliğe sahip. Tamamen yenilenen dış tasarım, otomobilin güçlü karakterini ortaya çıkaran daha belirgin hatlarıyla öne çıkıyor.
Güçlü ön ve arka kısım sayesinde daha geniş bir görünüme sahip olan Yeni Duster, daha yüksek kemer çizgisi sayesinde otomobilin hatlarını daha yatay gösteriyor. Öte yandan, yeni tavan çubukları ve kendini gösteren ön ve arka ızgara plakaları, yeni Duster’ın maceracı kimliğini öne çıkarıyor.

Yeni Dacia Duster

Duster’ın kabininde yeniden tasarlanmış gösterge paneli dikkat çekiyor. MediaNav ekranı da artık gösterge panelinin üzerinde konumlanıyor.

Yeni Duster’ın kabini

Duster Türkiye’de Mart 2018’de pazara sunulacak.

Yeni Dacia Duster’ın ekipmanları arasında şunları saymak mümkün; 360 derece kamera, kör nokta uyarı sistemi, perde hava yastıkları, otomatik klima, eller serbest Dacia kart sistemi, yokuş iniş destek sistemi.

Dacia Duster motor seçenekleri

Yeni Duster iki benzinli motor seçeneğiyle sunuluyor: SCe 115bg (4×2 versiyonu) ve TCe 125bg (4×2 ve 4×4 versiyonlar), her iki seçenekte de manuel vites kutusu bulunuyor.
Ayrıca iki dizel motor seçeneği mevcut: 1.5 dCi 90bg (4×2 versiyonu) ve 1.5 dCi 110bg (4×2 ve 4×4 versiyonlar), yine her ikisi de manuel vites kutusu ile sunuluyor.

Yeni Duster’ın arka tasarımı

1.5 dCi 110bg (4×2) EDC otomatik vites seçeneğine de sahip.Ayrıca SCe 115bg motorun LPG versiyonu da seçenekler arasında yer alıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz