Yeni Clio Yılın Otomobili ödülü Oyak Renault Onur Köşesi’nde

Oyak Renault’nun Bursa tesislerinde üretilen yeni Clio V, Yılın Otomobili Ödülünü üretildiği merkezdeki onur köşesine teslim etti. Türkiye’de üretilen 2020 Yılın Otomobili Yeni Clio 5 şimdiden 30 ülkeye ihraç ediliyor.

Ödülü Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş’tan alan Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun; “Türk mühendis ve işçilerinin imzasıyla Bursa’da üretilen Yeni Clio’nun bu başarısıyla gurur duyuyoruz” açıklaması yaptı.

Yeni Clio, Türkiye’de en çok satan otomobiller listesinde yer alırken, başta Avrupa omak üzere 30’un üzerinde ülkeye de ihraç ediliyor.

Berk Çağdaş’tan Bursa ziyareti

Yeni Clio’nun büyük ödülünü Onur Köşesi için Oyak Renault Fabrikaları’na götüren Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, Clio V için önemli buldukları ödül ve takdim hakkında şunları söyledi: “Onur Köşesi’nde saklayacağı çok kıymetli bir ödülü daha OYAK Renault Otomobil Fabrikaları’yla paylaşmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Megane Sedan’ın ardından, milyonlarca Euro yatırımla yola çıkan yeni Clio V ile bir kez daha yaşadığımız bu gururu, emeği geçenlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yeni Clio’nun kısa sürede yakaladığı başarılı satış rakamları, “Türkiye’nin Otomobili” unvanını ne kadar hak ettiğinin en somut göstergesidir.”

Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, yaptığı konuşmada “Groupe Renault’nun yeni yıldızı, fabrikamızın gururu, çalışanlarımızın yoğun çalışmasıyla üretilen yeni Clio, Otomotiv Gazetecileri Derneği üyeleri tarafından Türkiye’de Yılın Otomobili seçildi.

Salgın nedeniyle yaşanan zorlu dönemde gelen bu başarı, çalışma arzumuzu daha da artırıyor. Mayıs başında üretime yeniden başladık ve Bursa’dan dünyaya yeni Clio’ları göndermeye devam ediyoruz” dedi.

Yeni Cilo V yatırımı 306 milyon avro

Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı gibi özellikleri dikkate alınarak Türkiye’de Yılın Otomobili seçilen yeni Renault Clio Bursa’da üretilebilmesi için 306 milyon avro yatırım yapıldı. Oyak Renault Fabrikaları’nda 2019 yılında üretilen 122 bin adet yeni Clio modeli yurtdışında 30 ülkeye ihraç edildi.
Türkiye’de yılın otomobili seçilen Yeni Clio, 2017’de aynı unvanı ve ödülü elde eden Megane Sedan ile birlikte 2020’nin ilk yarısında Türkiye’de en çok satılan ilk üç model* arasında yer alıyor.

OYAK RENAULT OTOMOBİL FABRİKALARI
Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 378 bin otomobil ve 920 bin motor üretim kapasitesine sahip.

Tesiste, Clio V, Clio IV, Clio Sport Tourer ve yeni Megane Sedan modeller üretiliyor. Ayrıca bu modellerde kullanılan motor ve mekanik aksamı da imal ve ihraç ediliyor.

Bursa’da 582 bin 483 m2 üzerinde kurulu üretim tesislerinde, Karoseri-Montaj ve Mekanik-Şasi Fabrikaları, ARGE Merkezi ve Uluslararası Lojistik Merkezi bulunuyor.

1969 yılında Bursa’da kurulan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, 2019 yılı sonu itibariyle 7 binin üzerinde kişiye istihdam sağlıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz