Yeni Citroen C3 meydan okuyor

Yeni dönem model atağının ikinci modeli olarak C3’ü seçen Citroen, küçük otomobili ile iddialı geliyor.

2008 yılında yaşanan ekonomik krize elindeki yeni modellerle yakalanan Citroen, aradan geçen yılların ardından yeni yol haritasını netleştirmiş oldu.

citroen-c3-2017-800-60Yeni Citroen C3 meydan okuyor. Önümüzdeki dört yıl boyunca her altı ayda bir yeni modelini piyasaya sunacak olan Fransız üretici ilk adımını makyajlı Picasso ile attı. Picasso’yu ise markanın en çok satan modellerinden biri olan C3 takip etti.

2016 Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez gösterilen yeni Citroen C3 ülkemiz yollarına çıkıyor. Tasarımında C4 Picasso ile benzerlik taşıyan hatchback C3’te artık hava kapsülleri görev alıyor.

C3’ün ön kısmındaki Citroen logosunun krom çıtaları yanlarda ince farlara doğru uzanıyor. Otomobilin arka farları da C4 Cactus ile benzerlik gösteriyor diyebiliriz.

citroen-c3-2017-800-06

Yeni C3’ün boyutları

3 bin 941 milimetrelik uzunluğa sahip mevcut C3 modeline karşılık yeni Citroen C3 modeli 3 bin 996 milimetrelik uzayan boyuyla karşımıza çıkıyor.

Alçaltılan ve genişliği artırılan yeni nesil C3’ün iz genişliği de 2 bin 539 milimetre çıkarılmış. 300 litrelik bagaj hacmini yeni neslinde de koruyan C3’ün boş ağırlığı ise 3 kilogram artmış. Peki, C3’ün önceki nesliyle durum böyleyken, rakipleriyle karşılaştırınca karşımıza nasıl bir sonuç çıkıyor? İşte tablolar:

Yeni nesil Citroen C3'ün ve rakiplerinin boyutları
Yeni nesil Citroen C3’ün ve rakiplerinin boyutları
Yeni nesil Citroen C3'ün ve rakiplerinin karşılaştırması
Yeni nesil Citroen C3’ün ve rakiplerinin karşılaştırması

Donanımları ve motor seçenekleri

Yeni nesil C3, ülkemizde Live, Feel ve Shine olmak üzere üç farklı donanım seviyesi ile satışa sunuluyor.

Motor seçenekleri ise PureTech 82, BlueHDi 75 S&S ve BlueHDi 100 S&S olarak sıralanıyor. 100 beygirlik BlueHDi motor yalnızca en üst donanım seviyesi olan Shine ile satın alınabiliyor.

Yeni nesil Citroen C3'ün donanım seçenekleri
Yeni nesil Citroen C3’ün donanım seçenekleri

citroen-c3-2017-800-48Citroen C3’ün giriş seviyesinde; elektrik destekli direksiyon, ESP, ABS, EBD, EBA, sürücü ve yolcu hava yastıkları, yedek lastik, elektrikli ön camlar, önde 12V priz, Isofix bağlantısı, 2/3 – 1/3 katlanır arka koltuk, 15 inçlik jant ve jant kapağı, halojen gündüz sürüş farları, radyo RD6 4HP Bluetooth ve USB bağlantısı, manuel klima, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, hız sabitleyici ve sınırlayıcı yer alıyor. Elektrikli arka camlar ise giriş seviyesindeki Live donanımının opsiyon listesinde bulunuyor.

Citroen yeni model takvimi yeni C3 ile başlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz