Mercedes’in premium segmentte en çok satan otomobili olan yeni C Serisi, kendini ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterdi.

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, yeni A ve C Serisi modellerin sahne aldığı 88. Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni Mercedes modelleri hakkında açıklama yaptı:

“Yeni A-Serisi ve C-Serisi ile başarılarımızı devam ettireceğimize inanıyoruz. Sadece 2017 yılında yaklaşık 11.000 adetlik Türkiye satışıyla premium sedan segmentinin liderliğini elde ettiğimiz Mercedes-Benz C-Serisi, sahip olduğu daha sportif ve modern yeni tasarımıyla dikkat çekiyor. E-Serisi ve S-Serisi gibi daha üst segmentlerdeki modellerde sunduğumuz konfor ve güvenlik teknolojilerinin yanı sıra belirli sürüş koşullarında yarı otonom sürüş desteği ile güncellenen yeni Mercedes-Benz C-Serisi ile pazardaki liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan

Yenilenen C-Serisi podyuma çıktı

Mercedes-Benz ürün gamının başarılı modellerinden C-Serisi, beşinci üretim yılında kapsamlı bir makyaj operasyonuna uğradı. Tasarım ve iç mekân detayları dışında elektronik mimarisi de yenilenen Mercedes-Benz C-Serisi’nde, isteğe bağlı olarak tamamen dijital gösterge paneli ve geniş kapsamlı multimedya sistemi sunuluyor.

Yeni elektronik mimarinin yansıması olarak S-Serisi standartlarında sürüş yardım sistemleri de devreye giriyor.

2017 yılında tüm dünyada Sedan ve Estate olmak üzere 415 bin adedin üzerinde satışa ulaşan güncel C-Serisi, ömrünün dördüncü yılında Mercedes-Benz ürün gamının hacim modeli olarak öne çıkıyor.

Cenevre Mercedes standı

Yeni C-Serisi daha da sportif ve modern bir görünümle dikkat çekiyor. Görsel değişim, aracın ön tasarımının yanı sıra ön farlarla arka aydınlatma grubuna odaklanıyor. Yeni görünümle birlikte AMG Tasarım Konsepti’nde elmas görünümlü radyatör ızgarası standart olarak sunulurken tüm tasarım konseptlerinde yeni tasarımlı tamponlar devreye alınıyor.

Cenevre Fuarı’ndaki Mercedes yenilikleri

Spor otomobil ve performans markası Mercedes-AMG, üç adet dünya tanıtımı için Cenevre Fuarı’nı seçti. Yeni Mercedes-AMG GT 4 Kapılı Coupé bunların en önemli sporcularından. Mercedes-AMG’nin ilk 4 kapılı spor coupé otomobili, efsanevi SLS ve AMG GT modellerinin izinden gidiyor.

Yeni Mercedes-AMG GT 4MATIC 4 Kapılı Coupé 315 km/sa maksimum hıza ulaşıyor. 6 silindirli ve V8 motor alternatifleri 435 BG ile 639 BG arasında farklı güç seçeneklerine sahip.

 

Mercedes AMG G 63’ün kalbinde artık 4.0 lt motor olacak

  • Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında dünya tanıtımı gerçekleştirilen Mercedes-AMG G 63 modeli (karma yakıt tüketimi: 13,2 lt/100 km) tarihinin en kapsamlı değişimini yaşadı. 
  • AMG’nin 4,0 litre hacimli V8-Biturbo motoru, bugüne kadar Mercedes-AMG G 63’te kullanılan 5,5 litre hacimli V8-Biturbo motorun yerini alıyor.  Bu motor, 585 BG (430 kW) ve 850 Nm tork üretiyor.
  • 0’dan 100 km/sa hıza sadece 4,5 saniyede ulaşıyor ve elektronik olarak sınırlandırılan 220 km/sa çizgisine kadar hızlanmaya devam ediyor.
  • AMG Driver’s Package ile maksimum 240 km/sa hıza ulaşıyor.

 

Mercedes’in üç dünya ylöneticisi Cenevre’de lansmanları gerçekleştirdi.

 

Yeni G-Serisi, Cenevre’de ilk kez Avrupa’da görücüye çıkarken; yeni A-Serisi İsviçre’ye çıkarma yapıyor. Mercedes-Maybach S‑Serisi, S-Serisi Coupé ve Cabriolet Exclusive Edition, Cenevre Otomobil Fuarı 2018’de markanın zirve modellerini oluştururken X 350 d 4MATIC modelinin de Avrupa prömiyeri gerçekleştiriliyor.

Yeni A-Serisi 0,25’lik cw değeri ve 2,19 m2’lik yüzey alanı (A) ile sınıfının en aerodinamik otomobili olarak öne çıkıyor. Yeni A-Serisi’nin sportiflik ve dinamizm odaklı dış tasarımı duyuları harekete geçiren bir görünüm sergiliyor. Yeni A-Serisi, aynı zamanda Mercedes me connect teknolojisinde de yeni bir dönemin başlangıcı olan yenilikçi araç içi bilgi ve eğlence sistemi MBUX – Mercedes-Benz User Experience (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) ile donatılan ilk Mercedes-Benz modeli konumunda.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz