Yeni BMW X3’e ilk bakış

2017 yılının ikinci yarısında tanıtılması beklenen yeni nesil BMW X3’ün casusu fotoğrafları şimdiden internete sızdırıldı. Test sırasında casus fotoğrafçıların objektifine yakalanan X3’ün kabin fotoğrafları da yayınlandı.

Aracın içine bakıldığında ilk göze çarpan detay gösterge paneli oluyor. Yeni tasarıma sahip olan panelde, dijital ve analog göstergeler kombine ediliyor. Bu görünümün BMW tarafından ya standart olarak sunulacağı ya da yalnızca en üst donanım seviyesine koyacağı tahmin ediliyor. Kabinde dikkat çeken bir başka detay ise orta konsolun üzerinde konumlanan bilgi-eğlence sistemi. Geçerli X3 modelinde konsolla bir bütün olan ekran artık bağımsız olarak görünüyor.

Yeni nesil X3 ile birlikte artık 3-Serisi’nin platformu yerine BMW’nin daha hafif CLAR platformu kullanılmaya başlanıyor. 2 bin 810 milimetre ile önceki nesline göre daha geniş bir dingil mesafesi sunan yeni nesil X3’ün arka yolcu konforu da bu sayede artıyor.

Yeni X3, geliştirilmiş turboşarjlı üç ve altı silindirli benzinli ve dizel motorlarla satışa sunulacak. Bu motorlar, 6 ileri manuel ya da ZF’nin 9 ileri otomatik şanzımanı ile kombine edilecek. Aracın ayrıca hibrid versiyonu da bulunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz