Yeni BMW 5 serisinin yanına daha sportif BMW 6 GT geldi

BMW hiç beklenmedik bir iş yaptı. Dün aynı anda MINI de dahil edildiğinde 5 yeni ya da yenilenmiş modelin ve mild hibrit motorların online tanıtımını yaptı. Her biri için ayrı bir online lansman yapmak maliyetli gelmiş olabilir mi? Şaka bir yana ilk önce BMW 5 serisini paylaştık, ardından MINI Countryman ve şimdi Yeni BMW 6 Serisi Gran Turismo! Ayrıca BMW yeni X2 ve BMW 4 Coupe. Yeni BMW 6 Serisi Gran Turismo’da hangi motorlar var ne gibi yenilikler taşıyor?

Beş kapılı sportif premium otomobil müşterileri için yeni bir tasarıma kavuşan model; iç mekanda yüksek kaliteli malzemelerle şık bir ambiyans sağlamaya devam ediyor. Modern motor teknolojisiyle daha verimli bir sürüş sağlanıyor. Yeniden tasarlanan ön ve arka tamponlar, modelin güçlü spor otomobil imajını artırırken, yeni nesil yekpare Böbrek Izgara ile de modelin dinamik karakterine atıfta bulunuyor.

Yeni BMW 6 Serisi Gran Turismo’da 12,3 inçlik bilgi-eğlence ekranı ve yeni gösterge paneli grubu standart olarak yer alırken; orta konsoldaki kontroller ise parlak siyah renkte sunuluyor. Yeniden düzenlenen çok fonksiyonlu düğmelere sahip deri spor direksiyon simidi ve genişletilmiş özelliklere sahip dört bölgeli otomatik klima kontrolü; Yeni BMW 6 Serisi Gran Turismo’yla standart donanım olarak geliyor.

2 ve 3 litrelik 5 motor seçeneği

Yeni nesil sürücü destek sistemleri ve genişletilmiş fonksiyonlarıyla Yeni BMW 6 Serisi Gran Turismo, yarı otonom sürüş keyfine göz kırpıyor. Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Aktif Navigasyon, şehir içi fren fonksiyonu ve özelliklerini de içerirken, standart olarak sunulan Sürüş Asistanı’yla gelen Şerit Terk Uyarısı, şerit içinde tutma fonksiyonunu da barındırıyor. İlave olarak, Stop & Go fonksiyonlu Aktif Hız Sabitleyici de artık adaptif mesafe kontrolü özelliğini sunuyor.

BMW 620d Gran Turismo’da 190 beygir gücünde 2 litrelik dizel motor görev yaparken;  BMW 630i Gran Turismo’da 258 beygir gücünde 2 litrelik benzinli; BMW 630d Gran Turismo’da 286 beygir gücünde 3 litrelik dizel; BMW 640i ve xDrive Gran Turismo’da 333 beygir gücünde 3 litrelik benzinli; BMW 640d xDrive Gran Turismo’da 340 beygir gücünde 3 litrelik dizel motor yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz