Yeni BMW 4 Serisi dikey böbrek tasarımı işten ayrılıyor

Bu günlerde sıkça tartışılan dikey “Koca Böbrek” tasarımlı Yeni BMW 4 Serisi Coupe tasarımı neden son buldu? Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Özellikleri neler? Birlikte göz atalım.

Birkaç gün önce tanıtımı yapılan Yeni 4 Serisi Coupe modelinin gündeme oturan özelliklerinden biri, radyatör ızgarasındaki “Koca Böbrek” tasarımı oldu. Bavyeralı otomobil üreticisi, yeni 4 serisinde kullanılan tasarımla, tarihi 328 Coupe ve BMW 3.0 CSi modellerine atıfta bulunduğunu açıkladı.

Fakat yine de BMW markasının hayranları bu tasarımı sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye bölünmüş durumda. Gelecekteki BMW modellerinin böyle olacağı üzerine tartışmalar yaşanmaya devam etse de BMW tasarımcısı Duketz, bu tasarımın son olacağını söyledi.

Duketz; “Şirkette, dikey koca böbreklerin 4 Serisi için mükemmel bir çözüm olduğuna karar verdik. Onları seviyoruz. “İyi tasarım ‘güzel’ veya ‘çirkin’ olarak tanımlanamaz , cesur olmalı.” diyerek Yeni BMW 4 serisi üzerindeki tasarım anlayışlarının cesurca olduğunu belirtti.

Tasarımcıya göre, tüketiciler üreticilere sürekli daha iyi olmasını isteyerek farklı taleplerde bulunuyor. Bu nedenle pazar çeşitli araçlarla doyuyor. Ve bir modelin başarılı olması için diğerlerinden öne çıkması gerekir. Biz de bu yüzden Yeni BMW 4 Serisi Coupe modelinin tasarımını geçmişten günümüze taşıyarak ön plana çıkartmaya çalıştık.

BMW Tasarımcısı Duketz; “Her modele ayrı ayrı yaklaşarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu nedenle, böyle bir ızgara gelecekteki 3 Serisi’nde veya yakın zamanda güncellenen 5 Serisi’nde yer almayacak . Her modelin benzersiz olması gerektiğinden, farklı otomobillerde belirli bir detayın tekrarlanmasını istemiyoruz.” Açıklamalarında bulundu.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz