Yeni BMW 2 serisi 1.5 litrelik hesaplı motorlarla geliyor

BMW 220d Model M Sport

BMW Yeni 2 Serisi Gran Coupé, iki gün sonra bayilere ulaşacak; 14 Mart tarihinden itibaren de satışa sunulacak. BMW dinamizmini 4 kapılı coupé formu ve sportif sürüş özellikleriyle yansıtan Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé, 1.5 litrelik 3 silindirli dizel ve benzinli motor seçenekleri ile alınabilecek. Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé fiyatı Borusan yetkili satıcılarında 295.500 TL’den başlıyor.

BMW’nin 1 serisinde olduğu gibi önden çekişli platformu üzerinde geliştirilen Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé; Türkiye’de biri benzinli diğeri dizel olmak üzere 3 silindirli iki farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. BMW EfficientDynamics ailesinin en son üyesi olan bu verimli motorların ilkini 116 bg güç ve 270 Nm tork üreten BMW 216d Gran Coupé oluşturuyor.

BMW 218i Gran Coupé’deki 1.5 litre hacmindeki benzinli motor seçeneği ise 5.2 litreye kadar inen karma yakıt tüketimi; ile 140 bg güç ve 220 Nm sunarak 0’dan 100’e 8.7 saniyede ulaşıyor. Tüm motor seçeneklerinde 7 ileri çift kavramalı Steptronic şanzıman standart olarak sunuluyor.

Zirvede M235i var

Yeni BMW 2 Serisi GranCoupé’nin zirvesini ise M235i xDrive temsil ediyor. BMW M235i xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi; mekanik Torsen sınırlı kaydırmalı diferansiyel sistemi, M Sport direksiyon kutusu ve M Sport frenleri ile serinin en güçlü versiyonunu oluşturuyor. 8 ileri Steptronic şanzımanın görev yaptığı bu versiyonda en hızlı kalkışın yapılmasına yardımcı olan Launch Control modu da bulunuyor.

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé’nin öne çıkan özellikleri arasında, dinamik olarak gerilmiş siluet; çerçevesiz kapı camları ve bagaj kapağının ortasına kadar uzanan stop lambaları dikkat çekiyor. Markanın bir simgesi haline gelen far tasarımı ve geniş böbrekleri ile bir BMW olduğunu hissettiren BMW 2 Serisi Gran Coupé; standart olarak sunulan LED farları ile dikkat çekici bir ön yüze sahip. 4,526 milimetre uzunluğundaki BMW 2 Serisi Gran Coupé’nin genişliği 1,800 milimetre yüksekliği ise 1,420 milimetre. Sportif tasarımına rağmen 2.670 milimetrelik dingil mesafesi sayesinde iç mekânda da oldukça geniş bir kullanım alanı sunuyor. Ayrıca 430 litrelik bagaj hacmi de geniş yük eşiği sayesinde eşya yükleme sırasında kolaylık sağlıyor. Arka koltukların yatırılmasıyla bu alan daha da genişletilebiliyor.

Zengin güvenlik ekipmanları

BMW 2 Serisi Gran Coupé, yüksek çözünürlüğe sahip dijital göstergeleri ve sportif direksiyonu ile iç mekanda sunduğu premium hissini en üst seviyeye çıkarıyor. Yenilikçi sürüş destek sistemlerine de yer verilen BMW 2 Serisi Gran Coupé zengin güvenlik özellikleriyle dikkat çekiyor. 70 ila 210 km / s arasında çalışan Şerit Terk Uyarısı’nın yanı sıra; Şerit Değiştirme Uyarı sistemini de içeren Sürüş Asistanı, arka çarpışma uyarısı ve çapraz trafik uyarısı özelliklerine de sahip.

BMW 2 Serisi Gran Coupé, Türkiye’de ilk etapta First Edition Sport Line, First Edition Luxury Line ve First Edition M Sport tasarım seçenekleri olmak üzere; ayrıca opsiyonel olarak tercih edilebilen Executive donanım paketiyle BMW tutkunlarına sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz