Yeni B serisi, pilotaja bağlayacak gibi

0
114

Yeni Mercedes-Benz B-Serisi üçüncü nesil olarak satışa sunuldu. Benzinli ve dizel motorlarla birlikte 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzımanın standart olarak sunulduğu yeni B-Serisi 235,5 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip.

Yeni B serisi aerodinamisi arttı

Mercedes X-Class’la birkaç gün!

Mevcut modele göre daha dinamik ve sportif tasarlanan yeni B-Serisi, 0.24 Cd’lik rüzgâr sürtünme katsayına ulaştı, rüzgâr sesi azaltıldı. MBUX – Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi; sezgisel kullanıcı ara yüzü, üst düzey grafikler, “Hey Mercedes” sesli komut sistemi, standart olarak sunulan dokunmatik ekran ile satışa çıkıyor. Yeni B-Serisi, S-Serisi’ndeki en güncel sürüş yardım sistemleriyle yola çıkıyor.

Efsane E 500…

Mercedes-Benz B-Serisi, markayı kompakt MPV sınıfında iki nesildir temsil ediyor. Yeni B-Serisi, “Sport Tourer” kavramını sunuyor. Yeni B-Serisi’nde standart olarak LED gündüz farlarına sahip LED teknolojili ön farlar yer alıyor. İsteğe bağlı olarak sunulan ve yol şartlarına göre aydınlatma gücünü otomatik olarak ayarlayan MULTIBEAM LED ön farlar, sportif görünümü güçlendiriyor. İki parçalı arka aydınlatma grubu, arka tamponun alt kısmını dolduran siyah difüzör görünümlü eklenti ve krom kaplamalı süslemeyle birlikte daha geniş ve olgun bir görünüm oluşturuyor. Büyük tavan spoyleri ve arka camın yan tarafındaki parlak siyah spoyler sportif görünümü destekliyor.

Yeni B serisi 26 mm uzadı

26 mm’lik artış ile 4.419 mm’lik uzunluğa ulaşan B-Serisi, kısa ön ve arka uzantılara sahip gövdesinde selefinden 30 mm daha uzun olan 2.729 mm’lik dingil mesafesi sunuyor. A-Serisi’nden sonra B-Serisi de yeni bilgi ve eğlence sistemi MBUX Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi ile yollara çıkıyor. Kişiselleştirilebilen MBUX, kendini kullanıcıya uyarlıyor, böylece otomobil ile sürücü ve yolcular arasında duyusal bir bağ kuruyor.

Kısmi otonomi başladı

Gelişmiş radar ve kamera sistemleri sürüş yönünü 500 metreye kadar tararken, B-Serisi ilk defa kısmen otonom sürüş gerçekleştirebiliyor. Yeni B-Serisi’nde standart olarak sunulan Aktif Fren Yardımcısı, yavaş ilerleyen, durmak üzere olan ve duran araçlar dışında yoldan karşıya geçen yaya veya bisikletlilerle olası çarpışmanın şiddetini azaltıyor veya tamamen önlüyor.

Ruh haline göre iç aydınlatma

Yeni B-Serisi’nin iç mekanı, yapısal olarak kardeşi A-Serisi ile ortaklık gösteriyor. A-Serisi’nde olduğu gibi B-Serisi’nde de yeni nesil ön konsol; iki adet 7 inçlik ekran, bir adet 7 inçlik ve bir adet 10,25 inçlik ekran ve son olarak iki adet 10,25 inçlik ekran olmak üzere üç farklı seçenek ile sunuluyor. Türkiye pazarına Style ve Progressive donanım paketleriyle sunulan yeni Mercedes-Benz B-Serisi’nde orta konsol dokunmatik yüzeyli bir kumanda paneline ev sahipliği yapıyor. 64 renk seçeneğine sahip ambiyans aydınlatması ruh hali de dahil olmak üzere iç mekanı kişiselleştirmeye yardımcı oluyor.

Havalandırmalı ve masaj fonksiyonlu koltuklar yeni B-Serisi’nde isteğe bağlı donanım olarak sunuluyor. Yeni ENERGIZING konfor sistemi vücudu destekleme noktasında ortopedik bir çözüm sunuyor. Genişliği artan otomobil 1.456 mm (+33 mm) ön koltuk dirsek mesafesiyle orta sınıf boyutlarına ulaşıyor. Ayarlanabilir bagaj zemini sayesinde koltukların katlanmasıyla birlikte bagaj hacmi 1.540 litreye kadar çıkıyor. İsteğe bağlı olarak sunulan EASY-PACK, elektrikli açılan ve kapanan bagaj kapağı donanımı sayesinde bagaj kapağı tek bir düğme dokunuşu ile otomatik olarak açılıyor veya kapanıyor. Yine isteğe bağlı olarak sunulan HANDS-FREE ACCESS, eller serbest bagaj açma fonksiyonu sayesinde, bagaj kapağını açmak için bagaja dokunmadan sadece bir ayak hareketi yapmak yeterli oluyor.

Yeni B 180’de; M 282 kodlu 1,33 litre hacimli benzinli motor var. 136 HP güç ve 200 Nm tork 5,6-5,4 lt/100 km karma yakıt tüketimi sağlıyor. B 180 d ise; 116 HP güç ve 260 Nm tork üretiyor. Dizel motorun karma yakıt tüketimi 4,4-4,1 lt/100 km

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here