Yeni Audi A3’de 5 yıldızlı oldu

 

Yeni A3’e güvenlikte Euroncap'ten tam not

Almanya'da pazartesi günü satıya çıkacak Aide'nin yeni A3 modeline en büyük desteklerden biri de EuroNCAP test sonuçlarından geldi.

Doğuş Otomotiv-Audi’nin ekim ayında Türkiye pazarına sunacağı tahmin edilen yeni A3, EuroNCAP tarafından pasif çarpışma güvenliğinde en iyi derece olan ‘Beş Yıldız’la ödüllendirildi. 

Araç dayanıklılıklarını Avrupa koşullarını temel alarak test eden bağımsız derecelendirme kuruluşu EuroNCAP’in açıkladığı sonuçlara göre Audi A3, ön ve yan çarpışmalarda yetişkin yolcu koruması, çocuk güvenliği ve yaya korumasında 5 yıldız almaya hak kazandı.

Birçok Avrupa ülkesindeki standartların üzerinde değerlendirme kriterlerine sahip olan EuroNCAP’ın yaptığı testler neticesinde Audi A3’ün ön koltukların yanında arka koltuklarda da bulunan emniyet kemeri ikaz sistemi ve gündüz de yanan otomatik farlar takdir kazandı.

Yeni nesil A3, birbirinden önemli aktif ve pasif güvenlik sistemlerini bir arada bulunduruyor. Yorgunluk algılayıcı sistemden, adaptif cruise sistemine, şerit değiştirildiğinde sürücüyü uyaran aktif şerit asistanına kadar birçok güvenlik sistemi A3’te opsiyon olarak sunuluyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz